Казунгула: кордон 4-х країн

Попередня стаття
Захід сонця над Замбезі
Наступна стаття
Лусака - столиця Замбії

В 70 кілометрах на захід від міста Лівінгстон (біля якого знаходиться водоспад Вікторія) є доволі цікаве місце, де одночасно можна побачити 4 африканських країни: ЗамбіюЗімбабвеБотсвану та Намібію. Містечко Казунгула розташовано на північному березі річки Замбезі в Замбії, а на протилежному березі видно Зімбабве, Ботсвану та Намібію. Саме містечко Казунгула також доволі цікаве (ми з ним познайомимося окремо). Дістатися сюди з Лівінгстона можна або з ранку на автобусі, або протягом дня на таксі за 5(!) доларів з людини. Щоб вийти до берегу річки, треба піти наліво від КПП з Ботсваною (якщо стояти обличчям до КПП), пройти через ринок і повернути праворуч.

Ось так виглядає це місце з повітря:

На протилежному березі - три країни. Кордони відносно умовні, оскільки канали річок постійно змінюються і відсутність будь-яких угод приводили до деякої невизначеності прикордонного питання в минулому.

Якщо будемо стояти обличчям до річки, то перед нами на протилежному березі буде Зімбабве. З цією країною тут є найдовший кордон:

Зімбабвіський буш:

Приблизно в районі ЛЕПа проходить кордон між Зімбабве і Ботсваною:

Ботсвана виходить твоєю територією на беріг річки Замбезі всього на 150 метрів. Таким чином Замбія має із Ботсваною 150 метрів кордону, який проходить по річці Замбезі.

Обидва береги з'єднує паром потужністю 70 тонн.

Між Замбією і Ботсваною будується автомобільний міст. Через перекидання порому в 2003 році, в 2007 році уряди двох країн оголосили про будівництво прикордонного мосту.

Територія за мостом - це Намібія. Її від Ботсвани відділяє річка Чобе:

Човни місцевих рибалок:

Хлопець плете сітки для рибної ловлі:

На березі річки трохи бруднувато:

Погранпункт між Замбією і Ботваною з боку Замбії:

Попередня стаття
Захід сонця над Замбезі
Наступна стаття
Лусака - столиця Замбії