Лівінгстон

Наступна стаття
Дорогами Замбії

Колишня столиця Замбії Лівінгстон розташована в живописному місці на півдні Замбії. Це найбільш туристичне місто країни, оскільки в 10 кілометрах на південь від Лівінгстона знаходиться чи не головна перлина Африки - водоспад Вікторія. Місто розташоване в 470 кілометрів на південний захід від столиці Лусаки. Добиратися краще автобусом компанії Shalom. Крім водоспаду Вікторія, Лівінгстон приваблює до себе досить симпатичною англійської колоніальною архітектурою, якої в місті дуже багато. В місті також є декілька музеїв, найцікавіший з яких, напевно, залізничний музей (про нього буде окрема сторінка).

Перше європейське поселення в цієї місцевості виникло в 1890 році вище по течії річки. На своє сучасне місце місто було перенесене в 1905 році, після побудови мосту Вікторія-Фолз і залізниці. Місто отримало назву на честь Девіда Лівінгстона, першого європейського дослідника регіону. В 1911 році сюди із Каломо була перенесена столиця британської колонії Північна Родезія. У 1935 році столиця була перенесена до Лусаки. Але втративши столичний статус, Лівінгстон не втратив свого шарму.

Лівінгстон є самим європейським містом в Замбії, оскільки тут з самого його основи проживали вихідці з Старого Світу, які працювали на підприємствах з переробки та транспортування корисних копалин. Сьогодні Лівінгстон являє собою великий міжнародний туристичний центр. Саме з цього міста починаються численні маршрути по вивченню неповторного африканського природи. А близьке розташування водоспаду Вікторія зробила Лівінгстон одним з найпопулярніших міст на всьому континенті.

Щоправда, туристів (як і представників білої раси) ми в Лівінгстоні практично не бачили. Швидше за все, щоб був не сезон. Ми гуляли містом практично порожніми вулицями.

Як я вже писав, в Лівінгстоні багато зразків англійської колоніальної архітектури. На диво, вони виглядають привабливо і підтримуються в доброму стані.

Будинок Національної телерадіокомпанії Замбії:

Фінансовий банк:

Будинки з аркадами:

Просто будинки:

Дуже гарно, погодьтесь!

Музей Лівінгстона:

Католицька церква св. Терези:

Це одна церква:

Замбійки:

АЗС:

Слон зроблений зі сміття:

Залізничний вокзал (про нього буде окремо):
Залізнична станція Лівінгстон

Залізничний музей (також буде окрема сторінка):

До водоспаду Вікторія йшли пішки більше 10 кілометрів. Взагалі-то ходити пішки по дорогах поза межами населених пунктах в  Африці заборонено, бо можуть напасти дикі тварини. Тоді ми ще про це не знали, тому ходили спокійно. По дорозі бачили багато цікавого.

Річка Марамба (притока річки Замбезі):

Баобаб:

Беріг річки Замбезі біля Лівінгстона:

Протилежний беріг - це вже Зімбабве:

На задньому плані видно бризки, які створює водоспад Вікторія:

Місцеві мешканці відпочивають.

Мавпи граються біля дороги.

Кордон Замбії і Зімбабве:

Після огляду водоспаду Вікторія повернулися до Лівінгстоуна і попросили місцевих мешканців показати нам заклад із справжньою замбійською кухнею. В кафе з назвою "Замбезі" замовили великий піднос з декількома блюдами традиційної кухні Замбії.
Кухня Замбії

Смажені гусениці - найцікавіше і найсмачніше з усього, що ми їли в Африці. Належать до національної кухні Замбії. На жаль, ніде крім Замбії ми їх більше не зустрічали.

Гусениці дуже смакують із замбійським пивом:

Нічний Лівінгстон:

Наступна стаття
Дорогами Замбії