Калачківці: меандри річки Студениця

Попередня стаття
Грушка: "мальоване село" та княжий палац біля Бакоти
Наступна стаття
Китайгород: каньйон Тернави, товтри, костел та загадкові стовпи

Важко визначити, яке ж місце є наймальовничішим і найбільше вражає своєю природою на півдні Хмельниччини. Бакота, Субіч, Китайгород, Колодіївка, Калачківці, Цвіклівці Другі - це місця, де краєвиди та панорами поза конкуренцією. Місця поблизу Калачківців, про які розповім сьогодні - це однозначно одне з ТОПів.

Та ж сама панорама, але наприкінці жовтня:

Пригоди починаються у селі Калачківці. Село маленьке, менше 400 мешканців, належить до Китайгородської громади. Поруч - село Субіч з не менш чудовими панорамами Дністровського каньйону. Дорога з траси Кам'янець - Стара Ушиця, звичайно не найкраща, але потрохи їхати можна. В центрі села на роздоріжжі - сільський магазин. Головна дорога трохи повертає праворуч на село Рогізна. На прямо, до старої розбитої бази (чи то складу), до неї від магазину метрів 200. Біля складу їдемо прямо ґрунтовою дорогою. Дорога поганенька, з кожним метром все гірше і гірше. Якщо нещодавно був дощ - не проїдете. Авто з низьким кліренсом також не впорається. Так що краще пройти 2,5 кілометри пішки.

Дорога спускається ущелиною все нижче і нижче. Врешті решт потрапимо на беріг річки Студениця і опинимося на мисі, який в певних джерелах зазначений, як "мис Киплячка". Тут можна залишити авто. Поруч - пляж, де на вихідні приїжджають купатися з Кам'янця та навколишніх сіл. Але нам далі.

Наш "Ланос" на півострові:

У цьому місці, неподалік від впадіння у Дністер, Студениця робить декілька крутих поворотів. Після будівництва Новодністровської ГЕС та утворення Дністровського водосховища, Студениця розлилася. Та кірм меандрів утворила мальовничі затоки. 

Щоб побачити усю красу, доведеться піднятися на гору. Якщо дивитися на мис у бік річки, то гора буде зліва. Підніматися не важко і не багато, максимум хвилин 20. Зате ви будете нагороджені краєвидами, які будете згадувати все життя!

Кажуть, що каньйон Студениці біля Калачківців нагадує норвезькі фіорди. В Норвегії не був (!), хоча й об'їхав півсвіту, тому оцінити не можу.

Коли піднялися на гору, то побачили, що там стоять автівки. Виявляється, що є дорога з Калачківців прямо сюди, на оглядовий майданчик! Щоб потрапити на неї, треба біля складу в Калачківців їхати не прямо, а по "головній" дорозі, яка прямує трохи ліворуч.

З нетерпінням чекаю осені, щоб побачити це диво у жовто-гарячій красі!

І такі побачив! Наприкінці жовтня ми знову відвідали Калачківці під час нашої подорожі осіннім Поділлям!

І очікування виправдали себе: осінньому каньйону Студениці немає рівних!

Фарби стінок каньйону Студениці:

 

Калачківці готується до Хелловіну:

Калачківці влітку 2023 року під час нашого першого експерементального туру Поділлям:

Навесні теж красиво:

 

Попередня стаття
Грушка: "мальоване село" та княжий палац біля Бакоти
Наступна стаття
Китайгород: каньйон Тернави, товтри, костел та загадкові стовпи