Як подорожувати понад 5 разів на рік, якщо в тебе відповідальна робота?

Відсутність часу і зайнятість - така ж сама перепона почати подорожувати, як і відсутність грошей. При чому відсоток тих, кому не вистачає часу і грошей - однаковий. З грошами ми розібралися минулого разу, сьогодні - про час.

 

Так, дійсно, у більшості з нас немає часу не лише на подорожі, але й на домашні справи, на те, щоб зробити все на роботі і т.д. Що з цим усім робити? Як встигнути все?

Давайте розглянемо все на прикладі однієї людини. Наприклад, на прикладі мене. Зараз я перелічу все, чим займаюсь майже щодня:

- працюю заступником мера з багатьох питань, курую 6 достатньої складних напрямків (а до цього працював заступником Міністра);
- трохи займаюсь політичною діяльністю;
- подорожую в середньому 4 рази на рік закордон та ще декілька разів по Україні;
- веду сайт про подорожі, який вже налічує понад 1200 сторінок. Чи ні щодня наповнюю його новим матеріалом;
- готуюсь до подорожей (на це уходить в рази більше часу, ніж на самі подорожі);
- розгрібаю обробляю гігабайти фото і відео з мандрівок (з кожної - в середньому по 2000 фото);
- постійно вивчаю нові тенденції у сфері своєї роботи, політики, туризму, соцмереж;
- щодня виділяю час на вивчення іноземної мови;
- веду 3 сторінки у Facebook і одну в Instagram;
- приділяю час своїй родині та друзям;
- слухаю багато музики, ходжу на концерти та інші культурні заходи;
- встигаю при цьому спати 7-8 годин на добу.

Якщо в вас більше справ, ніж в мене, то мені буде складно вам допомогти. Якщо стільки ж, або менше, то можу спробувати.

 

В чому ж секрет? Секрет у мистецтві управлять своїм часом. Це мистецтво називається Тайм Менеджмент. Багато років я випрацьовував систему управління своїм часом. Я був вимушений це робити, тому що нові обов'язки і нові захоплення навалювалися на мене сніжним комом. Якби я з тим всім не впорався, то не лише б не подорожував, а й зав'яз би в купі житейських проблем і моє б життя було б простим існуванням.

Свого часу впорядкувати свій час мені допомогла книжка мандрівника Ореста Зуба "Формула продуктивності" - український бестселер, який багато чого для мене розставив на свої місця. Не пожалкуйте 79 грн. і декілька днів часу на читання. Швидше за все, для вас питання часу (і не лише на подорожі) буде вирішено.

Я ж трохи розповім про свій досвід управління власним часом. Це буде корисно, передусім, найманим (чи офісним) працівникам.

 

1. Робочі справи робіть в робочий час. Візьміть за правило не затримуватися на роботі. Для цього докладно плануйте робочий день, важливі інтелектуальні справи робіть в першій половині дня, другорядні - в другій. Не дозволяйте нікому (крім вашого керівника), красти в вас час, який ви виділили собі на важливі справи. Делегуйте максимум повноважень, але постійно контролюйте їх виконання.

Впорядкувавши робочий час, у вас з'явиться більше часу на підготовку до подорожей, самовдосконалення і, врешті решт, на родину і друзів.

 

2. Розбивайте відпустку на декілька. Наприклад: 2 тижні, 1 тиждень. Тиждень залишайте на те, щоб доплюсовувати дні до вихідних чи святкових днів.

Ви запитаєте, а як же можна за півроку планувати конкретні дати відпустки? Не лише можна, а й потрібно! При чому на весь рік.

Повідомте своєму керівництву заздалегідь про ваші плани. Якщо ви добросовісно виконуєте свою роботу і несете цінність, то ви маєте право на відповідне розуміння з боку керівника. Якщо такого розуміння не буде, сміливо прощайтесь. Вас просто використовують і не поважають. Слава Богу, в мене за 15 років моїх інтенсивних мандрів не було жодного випадку непорозуміння.

 

3. Плануйте довгі подорожі на основну частину відпустки, а короткі - на свята чи вихідні з додаванням днів відпустки. На 4 дні можна спокійно організувати насичену подорож будь-якою країною Європи, і навіть, Азії.

 

4. Не відкладайте розв'язання життєвих проблем на відпустку. Робіть їх у вихідні. Відпустка має бути чисто для подорожей.

 

5. Обов'язково розгребіть максимум справ на роботі перед відпусткою. Залишайте мінімум справ заступникам, підлеглим, або тим, хто в цей час виконує ваші обов'язки. Не робіть так, щоб під час подорожі вас згадували "незлим тихим словом". Створіть комфорт для тих, хто вас оточує, і для себе. Останні тижні перед відпусткою працюйте в посиленому режимі.

 

6. Відмовтесь від усіх справ, які не приносять блага вам, вашій родині чи суспільству. Не робіть справи, які вам не цікаві. Не приділяйте час людям, спілкування з якими не несе для вас жодної цінності.

 

7. Відмовтесь взагалі від телебачення, а соцмережами приділяйте виключно 2 сесії вдень по 10-15 хвилин. Не сидіть в чатах і месенджерах. Спілкування - лише по суті справи (крім рідних і особистих друзів).

 

8. Приділяйте 2 години з ранку (до роботи) самовдосконаленню, вивченню мов та підготовці для подорожей. Це - найпродуктивніший час вашого дня.

 

Ви спитаєте: а раптом щось трапиться і саме в заплановані дні відбудеться щось, що не дозволить вам здійснити поїздку. Так, таке буває. Але це "щось" має стосуватися або вашого здоров'я, або ваших близьких. Все інше - не варте уваги. І в мене було таке. Щоправда, лише одного разу.

 

Як бачите, нічого складного, щоб перебудувати свій час, немає. За допомогою розвитку свого Тайм-менеджменту ви знайдете час не лише для подорожей, а й для багатьох цікавих і корисних справ. Удачі!