Грімне

В Грімне зручно заїхати, прямуючи за Львова до надцікавого галицького містечка Комарно. В селі є дерев'яна Преображенська церква 1777 року з двома (!) дзвіницями і музей Романа Шухевича в хаті, де діяв підпільний штаб провідника УПА. Одна з перших згадок про село датується в документах 1410 роком. На початку XVI століття село Грімне згадується як Громно і Грумно.
IMG_5342.jpg

На південній околиці села стоїть дерев'яна церква Преображення Господнього. Існуюча триверха церква збудована у 1777 р. на місці давнішої. На це вказує різьблений напис на надпоріжнику дверей до бабинця (переклад з «Інскрипції на дерев'яних церквах» В.Слободян): «Збудований дім Божий за священого ієрея Івана року Божого 1777 місяця травня 23». Цікавинкою будівлі є те, що перехід від четвериків надопасання до восьмериків верхів, накритих приплюсненими наметами, здійснюється через шестерики. Під час одного з ремонтів добудована захристія з північної сторони вівтаря і частково нави, та присінок з заходу бабинця.
IMG_5333.jpg

Під час одного з ремонтів добудована захристія з північної сторони вівтаря і частково нави, та присінок з заходу бабинця. Триярусний різьблений і золочений іконостас походить з XIX ст. Стіни церкви вкриває олійний живопис XX ст. Церква належить громаді УГКЦ.
IMG_5339.jpg

Цікаво, що на південь від святині, одна біля одної, стоять дві дерев'яні дзвіниці: ліворуч — приземиста, стара, ще з 1777 року, частково пошкоджена пожежею 1980 року.
IMG_5338.jpg

Обидві дзвіниці разом:
IMG_5335.jpg

Праворуч — нова двоярусна стовпова з 1990 року, розміром 4,8×4,8 м, збудована майстром Іваном Рубахою з Кліцька. Дерев'яна церква доволі великих розмірів (20,0 х 10,7 м), має такі деталі, як трафаретні орнаменти на карнизах білого кольору. Бані храму незвично приплюснуті, а ось ліхтарики над ними навпаки витягнуті вгору, що додає церкві завершеного силуету. Церква належить громаді УГКЦ.
IMG_5340.jpg

Поряд із дерев′яним храмом є нова мурована церква Успіння Пресвятої Богородиці, яка була освячена 21 серпня 2011 року Преосвященним Владикою Тарасом Сеньківим.
IMG_5341.jpg

Фігури на цвинтарі біля церкви:
IMG_5337.jpg

IMG_5334.jpg

У 1947 році у селі Грімне діяв підпільний штаб командира УПА Романа Шухевича. Ця криївка згадується у спогадах охоронця Романа Шухевича — Михайла Зайця — «Зенка». Зокрема Він розповідає, що підпільний бункер Р. Шухевича у с. Грімне було організовано у будинку священика Пантелеймона Місюренка. За свідченнями Марії Гусяк, 5 березня 1948 р. на цій підпільній квартирі М. Заєць убив міліціонера, який зайшов у будинок для перевірки документів і випадково побачив двох озброєних воїнів ОУН. Зараз у цій раніше конспіративній хаті ентузіастами засновано музей Романа Шухевича.
IMG_5343.jpg