Гать

Попередня стаття
Велика Бийгань

Гать – ще одне угорське село на Берегівщині. Знаходиться воно на трасі між Берегово і Мукачево. Ще в домонгольські часи у поселення був замок, якій у 1241 році знищили татаро-монголи. А перша письмова згадка про Гат (так раніше називалось село), датується у 1374 роком. Гаттю володіли король Іштван, а згодом – і Федір Коріатович, який переселився до Мукачева з Кам’янця. Пізніше власниками були найвідоміші на Закарпатті родини Бетленів та Шенборнів. Відпочивав тут і відомий угорський поет Шандор Петефі.

Угорщина по-українські або Україна по-угорські:

Реформаторська церква у Гаті, що стоїть в самому центрі села при дорогі, збудована у 1733 році. Храм перебудовували у 1839 та 1987 роках, про що свідчать надписи над порталом. Вежу церкви прикрашає бутафорський намальований годинник.


 

Попередня стаття
Велика Бийгань

Коментарі

> Ще в домонгольські часи у поселення був замок Известно, что был замок в селе Гут (2-3 км. к западу от села Гать). А о том, что был замок в селе Гать я информации не встречал.
А, ну, наверное, Гут и имелся ввиду.
Наверное ) В селе Гут замок точно был, даже известно, как были расположены линии его укреплений. Эти линии в наши дни можно прочитать не только на поверхности земли, но и со спутника ) А вот "Гать" тут, как по мне, прикрепилась случайно, просто потому что неподалёку находится )
Скорее всего, так оно и есть! :)