Джок'якарта туристична

Попередня стаття
Кратон - палац султана
Наступна стаття
Gembira Loka Zoo

Найбільш туристичне місто Індонезії Джок'якарта є дійсно унікальним. Місто, яке має понад 1000-річну історію, на зламі 1 і 2 тисячоліть було столицею явансько-індійського царства Матарам, знищеного виверженням Мерапі. Навіть сьогодні Джок'якарта має статус особливого адміністративного регіону, тим самим вона залишилася єдиною збереженою монархією на території Індонезії, якою і сьогодні править султан. Туристів в Джок'якарті багато. Вони зупиняються тут, щоб побачити вулкан Мерапі та два самих знаменитих храмових комплекси Індонезії, розташованих неподалік від міста - буддійський Борободур та індуїстський Прамбанан. В самій Джок'якарті також є на що подивитися: султанський палац Кратонзамок на воді Таман Сарі, залишки фортів і міських укріпленьзоопарк, головна вулиця міста Маліоборо. Але найцікавіше в Джок'якарті вам не покажуть, треба шукати і дивитися самому (про це будемоя наступна розповідь). А сьогодні - про відомі туристичні речі міста-султанату.

Водний палац Таман Сарі - це архітектурний комплекс, що складається з декількох павільйонів, рукотворних ставків і каналів, а також підземних ходів, побудованих під палацом султана. Комплекс був побудований султаном у 1758 р. для своїх наложниць.

Водному палацу присвячена окрема сторінка на сайті.

Неподалік розташований палацовий комплекс Кратон, який є одним з найбільших у світі. Він був побудований у 1755 р., але і по цей день служить резиденцією султана.

Дуже докладно про нього - на окремій сторінці сайту.

Палацовий комплекс і старе місто навколо нього оточено міським муром з баштами і бастіонами XVIII століття, які більше мають декоративний характер:

Міська стіна:

В середині стін - дуже колоритне старе місто, де немає жодного туриста. Про нього я розповім окремо.

Одна з брам міських мурів:

Туристична ж частина міста розташована на північ від палацу султана. Тут є декілька зразків колоніальної архітектури кінця ХІХ - початку ХХ століття. Найяскравіша з них - будівля банку Індонезії:

Напроти - це будівля одного банку того ж періоду:

На цьому місці починається Маліоборо - готовна туристична вулиця Джок'якарти:

Чогось помітно цікавого в архітектурному плані тут немає. Це - вулиця магазинів і сувенірів.

Тут, переважно, панує архітектурний хаос:

Гарні старовинні будинки - лише в районі залізничного переїзду:

Набагато цікавіше буде, якщо зайдете в якісь закуток:

А ось ліхтарі на Маліоборо дійсно привабливі:

Будинок Table Top Plaza за залізничним переїздом:

Будинки в північній частині вулиці Маліоборо:

Монумент Тугу. Його вважають візитівкою Джок'якарти.

На східній околиці Джок'якарти є цікавий зоопарк Gembira Loka Zoo:

Якщо хочете побачити стару Джок'якарту, треба поглибитися на декілька кварталів вглиб від центральної вулиці. Можна побачити багато історичних будинків під черепичним дахом. Про це - в наступній розповіді.

Вид з вікна мого готелю:

Попередня стаття
Кратон - палац султана
Наступна стаття
Gembira Loka Zoo