Кратон - палац султана

Попередня стаття
Водний палац Таман Сарі
Наступна стаття
Gembira Loka Zoo

Культурна столиця Індонезії Джок'якарта по-суті досі є султанатом - округом з особливим статусом. Резиденцією султана є палацовий комплекс Кратон в центрі Джок'якарти, який є одним з найбільших у світі. Палац іноді називають «містом у місті»: він обнесений стіною немов фортеця і складається з декількох внутрішніх дворів. Комплекс настільки величезний, що, крім султана і його сім'ї, тут проживало близько 25 тис. слуг і наближених. Будувався палац протягом 1755-1785 років. В даний час округом і султанатом править султан Хаменгкубовоно X. Поруч з Кратоном знаходиться Водний палац султана - Таман Сарі.

Палацовий комплекс налічує безліч вуличок, торгових лавок, магазинів і житлових будівель, має власну двірцеву площу, стайню, збройову майстерню, павільйон музики і танців та багато іншого.

Зведення палацового комплексу почалося в 1755 році, коли була побудована перша споруда ансамблю. З плином часу до нього пристроювалися інші палацові споруди, будинки, павільйони. Фортечна стіна, що оточує палац, має протяжність 1,5 км. Її будівництво тривало кілька років, і було завершене в 1785 році.

Оформлення Південної брама палацу:

На площі біля південних воріт палацу ростуть два дерева. За давніми переказами, вони мають містичною силою. Якщо закоханим вдасться обійти дерева з закритими очима і не розминутися, то їх союз буде приречена на довге і щасливе спільне життя.

Туристи заходять на територію палацу через північний вхід:

Для відвідувачів відкрито лише частина величезної території палацу і палацових будівель, оскільки він є резиденцією й місцем проживання султана Хаменгкубовоно X і його сім'ї.

Більшість будівель палацу Кратон – це майданчики з пишно і багато оформленими навісами-дахами, що не дивно, враховуючи спекотну погоду, характерну для цих місць. На тлі інших будівель особливу увагу звертає на себе зал для прийомів. Його шикарний навіс, розписаний складними візерунками, спирається на безліч декоровані золотом стовпів.

Портрети членів султанської родини:

Носилки султана:

Закриті для відвідувачів приміщення комплексу:


Попередня стаття
Водний палац Таман Сарі
Наступна стаття
Gembira Loka Zoo