Комфорт чи пригоди? Як знайти оптимальну формулу

Вічне запитання для мандрівника: "Що краще, подорожувати з комфортом, жити в готелях, їздити в нормальному транспорті? Чи перетворити мандрівку на пригоди, пересуватися маршрутками чи електричками, жити в хостелах і наметах, але подивитися більше цікавого? І як ще при цьому закономити?"

Чи існує оптимальна формула, як це все поєднати? Спробуємо розібратися. 

Сьогодні будемо говорити про житло в подорожах. Про транспорт поспілкуємося окремо трохи пізніше.

Недарма я нещодавно просив вас проголосувати, що для вас важливіше під час подорожей: комфортні готелі, зручний транспорт чи пригоди й можливість побачити більше цікавого. Результати бачите самі:
 

Але три місяці до того я проводив велике опитування, відповіді на які були відкритими (можна було вибрати обидва варіанти). І ось його результати:
 

Як бачите, для переважної більшості відвідувачів мого блогу важливо поєднання комфорту і пригод. Тому саме про це ми сьогодні і поспілкуємося. Поділюсь своїм досвідом.
 

До того, як мені виповнилося 30 років, для мене взагалі не був важливим комфорт. Моя подорож виглядала так: одна чи дві ночі в поїзду (зазвичай, плацкарт), два дні в якомусь місті, і далі – дорога додому. Уявіть собі, раніше я навіть не брав готель чи хостел! Як, правило, я ніде не ночував, а всю ніч просто гуляв чи зависав у клубах. Я був молодим, і просто не мав потреби ні в комфорті, ні, навіть, у сні.   

Пізніше, коли в мене почалися далекі й довгі подорожі, я почав думати про те, де ночувати. Зверніть увагу, не про комфорт, а просто про те, де переночувати. І років десять я подорожував, зупиняючись у хостелах, гестхаузах, юртах, наметах. Час від часу продовжував ночувати в аеропортах чи в дорозі (поїзди, літаки).
 

Про комфорт я почав трохи думати, коли мені виповнилося 40 років. Почала з’являтися потреба у сні для того, щоб відновити сили для того, щоб наступний день був ефективним і насиченим. Я почав зупинятися в нормальних готелях, щоправда, не кожного дня. 

Чи з віком став для мене комфорт більш пріоритетним, ніж пригоди чи прагнення побачити більше нового і цікавого? Зовсім ні! Навпаки, мої мандри стали цікавішими, насиченішими і більш пригодницькими. Навіть більше, в мене немає жодного почуття втоми. Що ж відбулося? Я вивів для себе оптимальну формулу комфорт/пригоди.

В чому вона полягає? Все дуже просто: одна з трьох ночей – у нормальному готелі.

 

Виглядає в мене це в середньому так: дві ночі – в дорозі чи хостелі, одна ніч – обов’язково в гарному готелі (від ***). Це потрібно для того, щоб відновити сили, виспатися, попрати й попрасувати одяг. 
 

З того часу, як я почав використовувати цю формулу, я став себе набагато краще відчувати під час складних мандрівок, в мене припинилися «відходняки» після тривалих подорожей.
 

А як ви плануєте собі ночівлі під час мандрів?