Зеленів

Наступна стаття
Кіцмань

Зеленів – село Кіцманського району Чернівецької області, що лежить на лівому березі Прута на шляху з Чернівців до Вижниці.

В селі на пагорбі розташована дерев’яна триверха Михайлівська церква гуцульського типу, безбожно вкрита бляхою. Церква побудована у 1901 році майстром Петром Копелчуком за проектом архітектора Фадея Косаковського.

Дерев’яним є лиш нижній ярус храму:

Дзвіниця – ще «краще»: тут деревом взагалі не пахне. Нижній ярус – сайдинг, верхній – бляха.

З пагорбу, де розташована церква, відкривається мальовнича панорама долини повноводного Прута.

Це – дорога з Вашківців на Чернівці. Внизу – село Глиниця:

В Зеленові обов’язково потрібно оглянути Музей рідної природи Карпат, розташований за мостом при дорозі праворуч. Музей, створений як філія винницького національного парку, підтримується місцевою мешканкою Людмилою Вакарюк. Це справжнє розмаїття буковинського тваринного світу. Тут можна оглянути понад тисячу експонатів, серед яких – тварини, птахи, плазуни, подивитися на орла, кабана, борсуків, лисиць, які представлені у повний розмір. Під час екскурсії відвідувачі дізнаються про географічне положення Буковини, корисні копалини та надзвичайно цікаві історії та факти про життя птахів і тварин.

В музеї є кістки справжнього мамонта, які знайшли у Зеленеві, величезні опудала орлів, котрі тримають у кігтях зайця, двох кабанів, косуль та декількох борсуків. В одній з кімнат представлено експозицію чотирьох пір року і тварин, яким кожної пори року доводиться докладати максимум зусиль, аби вижити. Окрім тварин та птахів, також можна побачити гриби, які ростуть у буковинських лісах. Музей рідної природи працює щодня. Щоб домовитися про екскурсію, телефонуйте за номером 8 (236) 4-11-35 (вранці та ввечері). Якщо ж пані Людмила відсутня у музеї, її можна покликати за допомогою місцевих мешканців.

Наступна стаття
Кіцмань

Коментарі

Дуже цiкавi буковинськi дописи!!!
Дякую!
Greetings Dear sir. I'm very happy to see these beautiful pictures of Zeleneu, city where my grandfather was born in 1903. I'm searching a local people to exchange messages to prepare my visitation and I'm interested to know if the church or other local public service have stored the documentation of older
habitants. Best Regards, Marcelo