Зборів

Наступна стаття
Розгадів

Зборів звичайно не такий цікавий, як його сусіди – Бережани, Поморяни, Золочів. Але якщо вже занесло сюди волею випадку, то напишу про його нечисленні архітектурні пам’ятки.

Зборів перше згадується у 1624 році, як володіння Собеських. Хоча, попередником міста можна вважати поселення Верх остав, що було засновано у 1166 році на березі Стрипи, а у 1241 році зруйновано татарами. З 1740 року Зборовим володіють Радзівіли, з 1760 – Бєльські, а в 1772 році місто разом із Галичиною опиняється під Австрійською імперією аж по Першої світової.

Як і більшість західноукраїнських міст, Зборів має свою ратушу. Скоріш за все, це будівля або міжвоєнних часів, або навіть совєцьких, бо Вікіпедія повідомляє, що оригінальну ратушу разом з ринком знесена у 1977 році.

В центрі місті біля траси знаходиться мурований костел Всіх Новомучеників Українських. Не надто старий – 19 століття, але симпатичний. Є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Далі у бік Тернополя – дуже схожа на нього мурована церква Преображення Господня. Збудована у 1749 році у стилі бароко і пам’яткою архітектури національного значення.

А більш дивитися немає на що. Окрім пам’яток, пов’язаних з Зборівською битвою, є ще незрозумілий кораблик біля церкви.

Наступна стаття
Розгадів