Заставна

Попередня стаття
Василів
Наступна стаття
Звенячин

Місто ЗАСТАВНА (райцентр Чернівецької області, 8,4 тис. мешканців), засноване у 1589 році на місці давнього поселення, що існувало тут ще у ХІІ столітті. Ймовірно, що назва міста походить від митної застави, яка розташовувалася на переправі через річку Совиця. Існує також думка, що місце отримало назву завдяки своєму розташуванню: Заставну оточують три ставки.

За часів панування Австрії в місті знаходилася резиденція повітового суду, а сьогодні Заставна – провінційне, але сучасне містечко. Його життя кипить навколо центральної площі. Тут зосереджені основні об’єкти життєдіяльності: ринок, кафе, бари, ресторани, готель, універмаг тощо, а також багато фонтанів, які, нажаль, діють лише у святкові дні. Заставна є батьківщиною відомого буковинського художника Миколи Івасюка (1865 – 1937). Тут збереглася його родинна хата, а міську художню школу прикрашає меморіальна дошка на його честь.

Став у Заставні:

Визначних пам’яток в місті немає, проте варто відвідати місцевий краєзнавчий музей (вул. Незалежності, 88), перший відділ якого розповідає про природу Заставнівщини, а другий – про історію району з найдавніших часів. Крім того в місті діє етнографічний музей “Джерело” (вул. Гагаріна, 5), створений при гімназії № 1, і присвячений етнографії та побуту Заставнівщини. Ще в Заставні є римо-католицький костел, розташування якого незвичайне: храм знаходиться в одному з магазинів в центрі міста.
Панорама2

Залізнична станція гілки «Веренчанка – Вікна Буковини» обслуговує лише товарні перевезення:


Панорама Заставни (клікабельна):

Попередня стаття
Василів
Наступна стаття
Звенячин

Коментарі

а шо так темно?
вночі знімав? :)
Чому темно? Я просто люблю таку експозицію.
то у пана Гайдамака потемніло в очах від постів про Буковину. П.С. Мені нормально, не темно :)
Хоч ти мене розумієш
що є, то є :)))
Який доречний комент! Головне, в тему, показує, що коментатор уважно прочитав те, що написав автор, а також уважно роздивився все, що є на фотках )))))
Ти що, на його боці? :)
Я лише звернула увагу на типовий коментар людини, якій нема чого сказати по суті :-)))
:)
Гайдамак просто професійний фотограф, тому в першу чергу звертає увагу на техніку їх виконання
Ну, можливо. Мені справді далеко до знання особливостей всього того фотопричиндалля та різновидів обробки фотографій у фотошопі.
І... не знаю, чи маю право я це казати в чужому жж... з іншого боку, він жеж тут бере (чи не бере?) участь в обговоренні. Річ у тому, якщо перегорнути його жж на початок, то часто фотки набагато кращі. Зроблені мильничкою, з пересвіченим небом, неточною експозицією, недосконалою постобробкою. Якісь вони більш справжні та щирі. Але (на цьому наголошую) це всього лише моя думка як дилетанта у фотографії.
З іншої сторони, завжди є і буде потреба у людях, що добре володіють листівочно-гламурним жанром. Це теж не так просто, як може видатись на перший погляд, потребує знань та вмінь.
Думаю, він не образиться :)
А щодо твого знання фотопричандалля, то в більшості завдяки твоїм порадам мої фотки стали трохи краще (ой, як не скромно :))
аж почервоніла :-)
"Ми ні за що не буваємо так вдячні, як за вдячність" (с) Хтось розумний > Думаю, він не образиться :)
Хотілось би, бо ніяких злих намірів у мене нема.
 > Гайдамак просто професійний фотограф
я гадав, що професійний, це коли робота відповідає фаху або спеціальності. Або професії хоча б.
Я вважаю, що існує два трактування поняття "Професіонал". Перше - це твоє, а друге - моє.
кожному дому — своя правда
ставок красивий
хіба що ставок :)