Подорож на Занзібар: де знайти найкращі пляжі та чим зайнятися

Попередня стаття
Розповідати про подорожі простіше і цікавіше: я запустив youtube-канал!
Наступна стаття
Списки справ. Чи потрібні вони взагалі?

Безкінечні пляжі з білосніжним піском, пальми, що нависають прямо над водою, неповторні заходи сонця та широкі усмішки місцевих — це острів Занзібар, і вам не захочеться звідси їхати!

Що цікаво побачити на Занзібарі, де найкращі пляжі, чим зайнятися та коли краще їхати на райський острів — спеціально для Andy Travel Club розповідає мандрівниця Ганна Бурлака.

 

Обираємо найкращі пляжі Занзібару 

На Занзібарі багато красивих пляжів, які можуть позмагатися з пляжами Мальдів та Сейшельських островів. Єдине, що варто знати наперед, — припливи та відпливи на острові доволі сильні. Часто під час відпливу океан відходить далеко від берега. Раджу сприймати це як частину гри.

Перевіряти графік припливів та відпливів можна на сайті https://www.tide-forecast.com/

 

Найпопулярнішими пляжами вважаються Кендва та Нунґві на півночі острова. Припливи та відпливи там не такі помітні. Пляжі широкі, є волейбол та футбол, а також багато ресторанів на береговій лінії. Втім, інфраструктура приваблює велику кількість туристів, тому сюди їдуть всі. Тут також багато торговців сувенірами, які вервечкою підходять щось запропонувати та продати.

 

Падже та Джамбіані на південному сході острова також популярні. Це довгі білосніжні пляжі, а місцевість відрізняється традиційними будиночками з очеретяними дахами. Торговців сувенірами там значно менше. Ці пляжі наче лише для тебе, тут доволі тихо та спокійно, втім, є ресторанчики та гарні готелі.

 

Південний пляж Кізімказі — ще один у списку красивих. І він популярний завдяки двом особливостям. Насамперед Кізімказі у минулому було одним з найбільших міст Занзібару. Тому тут був збудований перший мусульманський храм, що зараз, ймовірно, є найстарішою мечеттю всієї південної півкулі — з XII ст. А також біля південних берегів Занзібару можна легко зустріти дельфінів. Тому варто вийняти човен, щоб поплавати з ними в океані. Не забудьте маску для плавання та екшн-камеру!

 

 

Чим зайнятися на Занзібарі

Поснорклити на коралових рифах та побачити тисячі кольорових рибок, морських черепах, морських їжаків та безліч інших тварин підводного світу. Пам'ятайте: Занзібар — одне з небагатьох місць, де можна побачити китових акул — найбільших риб у світі. Запитайте у місцевих гідів, коли сезон для китових акул.

 

Покататися під вітрилом традиційного занзібарського катамарана — задоволення на всі 100%! На таких човнах рибалки на світанку виходять в море ставити сітки для ловлі риби, а вдень — катають туристів. Надзвичайно захопливо йти під вітрилом, коли під тобою прозора бірюзова вода. Можна покупатися та поплавати з маскою. Як правило, рибалки знають найкращі місця для снорклінгу.

 

Поплавати з дельфінами: біля пляжу Кізімказі або біля острова Мнемба. Дельфіни — найдобріші та найсимпатичніші морські тварини. Головне — дати їм простір, не лякати скупченням людей та моторних човнів, тоді плавати з ними буде весело та вони не будуть боятися.

 

Скуштувати лобстера: велика тарілка морепродуктів в ресторанах коштують від 25-35$.

 

Побачити унікальних червоних мавп Колобус в національному парку Джозані. Цей вид мавп водиться лише на Занзібарі і більше ніде у світі. Шерсть цих приматів має червоний відтінок. А ще — побачити безліч маленьких лісних мешканців, яких зможе знайти лише гід: хамелеонів, які маскуються, змінюючи свій колір під навколишнє середовище, жаб, різноманітних птахів, а також прогулятися по справжньому мангровому лісі.

 

Спробувати покататися на кайт-серфінгу. На Занзібарі сприятливий вітер для цього виду спорту. Тут багато шкіл та інструкторів. Заняття коштує від 25$ за годину.

Відвідати плантації спецій. Занзібар — це острів ароматів, які були принесені сюди арабами та індусами. Не дарма він отримав назву “Острів спецій”. Тут вирощують багато різних рослин, якими приправляють страви та напої. А ще спеції — одні з найкращих сувенірів з цього острова.

 

Загубитися на вузьких вуличках Стоун-Тауна — столиці Занзібару, яка здивує культурою, традиційними ринками, архітектурою та галереями.

 

Що цікавого відвідати у Стоун-Тауні

Стоун-Таун – це мікс культур: португальська, арабська, перська, індійська, британська та африканська спадщини. Місто побудовано з білого каменю — звідси й назва “Кам'яне місто”.

 

У Стоун-Тауні одні старовинні двері краще за інші — індійські з латунними шпилями, арабські з вирізьбленою в'яззю, суахілі з візерунками по дереву. Вулиці — наче галереї художників, майстрів по дереву, шкірі та плетінню. На кожному кроці відкриті вітрини з традиційними товарами ручної роботи: картини різних розмірів, пальмові кошики, африканські маски, статуетки з чорного дерева, яскраві тканини — ціни більш ніж приємні, і можна накупити красиві подарунки рідним та друзям.

 

У 19 ст. султан Оману переніс свій престол до Стоун-Тауна. Був збудований султанський палац, який місцеві почали називати “Дім чудес”: це була найвища будівля у місті та перша, де були проведені водопостачання та каналізація, електрика та функціонував ліфт.

У Стоун-Тауні народився та мешкав якийсь час легендарний вокаліст та лідер гурту “Queen” Фреді Мерк'юрі. Його батько приїхав на Занзібар працювати касиром у Британському колоніальному офісі. Родина кілька разів змінювала житло на Занзібарі, втім один з їхніх будинків добре відомий зараз — сьогодні це готель Tembo House.

Не оминіть набережної Стоун-Тауна та порту, звідки на човні можна поїхати на острів Чанґу, більше відомий, як “Острів-тюрма”. На ньому серед зелені та бірюзових вод океану побудували в'язницю, втім нею ніколи не користувалися за призначенням. Острів став “карантинним”, куди спочатку прибували моряки та мандрівники з симптомами різних хвороб, проходили карантин і лише потім діставалися Стоун-Тауна. Невдовзі після цього острів ще раз переробили на курорт для високих чинів. Сьогодні — це красива історична локація, де можна побачити гігантських сухопутних черепах. Деяким з них по 140-160 років! Вони були привезені в подарунок султану з Сейшельських островів.

Після заходу сонця на набережній площі Стоун-Тауна розкладаються десятки лотків вуличної їжі: смажені восьминоги, кальмари та креветки, запечені риба, курка та баранина, вегетаріанські страви, свіжі соки з фруктів чи цукрової тростини — тут хочеться скуштувати все!

Не дивно, що Стоун-Таун з усім своїм колоритом та архітектурою внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.

 

 

Коли найкраще їхати на Занзібар

З грудня по лютий триває сухий сезон. В Танзанії літо, погода стабільна та сонячна. Чудова пора для відпустки! Ці місяці найбільш популярні для туризму.

Березень, квітень, травень — це “довгий дощовий сезон”. Дощі йдуть часто та багато.

З червня по серпень — другий сухий сезон, температура може бути нижчою на 1-2 градуси, оскільки на Занзібарі та у південній півкулі зима. Це — один з високих сезонів на Занзібарі.

Вересень, жовтень та листопад місцеві називають "коротким дощовим сезоном". Є нетривалі дощі та зливи від кількох хвилин до 20 хв. Потім з-за хмар знову визирає пекуче сонце.

 

 

Як долетіти на Занзібар, віза та умови в'їзду

До острова Занзібар з Києва можна долетіти з однією пересадкою: катарськими авіалініями Qatar Airways з зупинкою в Досі або турецькими авіалініями Turkish Airlines з пересадкою у Стамбулі. Ціни за квитки у два боки від 850-1000$.

З жовтня 2020 року на Занзібар почала здійснювати прямі рейси з Києва авіакомпанія Sky Up. Але вартість квитків не сильно відрізняється від Qatar Airways. Розклад і ціни дивіться на сайті авіакомпанії.

Віза Танзанії отримується по прильоту в аеропорту і коштує 50$.

Для в'їзду на Занзібар необхідно надати негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого не раніше 72 годин тому. Проходити карантин не потрібно

Потрібно надати сертифікат про вакцинацію від жовтої лихоманки тим пасажирам, які прибувають з країн ризику цієї хвороби. Україна, Катар та Туреччина до таких країн не відносяться, тому сертифікат не вимагається.

Не забувайте під час дощів користуватися репелентом від комарів та завжди опускайте москітну сітку, коли лягаєте спати. У Танзанії є ризик малярії. Тому проконсультуйтеся з вашим лікарем про це.

Як збиратиметеся на Занзібар, обов'язково прихопіть з собою пару тюбиків крему від засмаги, оскільки сонце тут по-справжньому сильне. І налаштуйтеся на відпочинок у стилі “Hakuna Matata” - без проблем та метушні! Це Африка, дозвольте їй вас здивувати!

 

Захотілося на Занзабар?

Приєднуйтесь до нашої 2-тижневої авторської мандрівки Танзанією, під час якої ми тиждень проведемо на Занзібарі.

 

Ганна Бурлака, мандрівниця, відвідала 64 країни на 5 континентах, консультантка з самостійних подорожей, авторка тревел-блоґу https://www.hannaburlaka.com/

 

Попередня стаття
Розповідати про подорожі простіше і цікавіше: я запустив youtube-канал!
Наступна стаття
Списки справ. Чи потрібні вони взагалі?