Замок Вадуц

Замок Вадуц (нім. Schloss Vaduz) – найвідоміша споруда князівства Ліхтенштейн. Напевно, він – чи не єдина твердиня в Європі, яку сміливо можна назвати не «колишньою», бо замок, як і декілька століть тому, так і сьогодні виконує роль справжнього замку: тут проживає сім’я правителя держави – князя Ганса Адама ІІ. Резиденція князя, звичайно, не відділена від народу триметровими парканами, навколо замку можна гуляти скільки хочеш і де хочеш, але щоб потрапити в середину, треба мати запрошення від князівської родини.

Замок розташований над високому пагорбі над столицею Ліхтенштейну Вадуцем. Над замком нависають високі засніжені Альпи, що робить його місце розташування достатньо мальовничим і фотогенічним. Треба лише добре побродити по околицях Вадуцу, щоб вибрати гарний ракурс. Найкращий ракурс - з північних околиць Вадуцу на в’їзді до столиця з боку міста Шан.

Замок являє собою середньовічну фортецю, яку було розширено і зміцнено в 16-17 століттях. Перша згадка про замок трапляється в історичному документі, яким відомий свого часу граф Рудольф фон Верденберг-Зарганс вирішив передати його у володіння Ульріху фон Матчу

Найстарішими будівлями замку вважаються споруди в його східній частині. Замковий донжон датується XII століттям. Він стоїть на фундаменті площею 12 на 13 метрів із товщиною стін 4 метри на рівні землі. В середині замку є середньовічна каплиця, присвячена Святій Анні, яка має пізньоготичний основний вівтар. 

У 1499 році під час Швабської війни замок був зруйнований швейцарськими військами. В період з 1529 по 1532 роки було зведено Круглу вежу. Пізніше, в період правління графа Каспара фон Хохенемса (1613 – 1640 рр.) була збільшена західна частина замку. 

Сім'я Ліхтенштейн отримала замок у свою власність після придбання графства Вадуц у 1712 році. У 1719 році імператор Карл VI об'єднав із останнім придбанням Ліхтенштейнами 1699 року володіння Шелленберг, заснувавши Князівство Ліхтенштейн. 

Довгий час замок Вадуц був лише тимчасовим житлом для представників імператора і поступово став абсолютно запущеним. І лише на початку двадцятого століття проводились роботи по реставрації замку. Починаючи з цього часу, де з 1912 року замок став постійною резиденцією князя Франца Йозефа II

На початку 1930-х років замок був додатково розширений, а з 1938 року він виступає як основна резиденція княжої сім'ї. На жаль, потрапити в замок сьогодні не можна (він не відкритий для туристів), але можна помилуватися чудовою архітектурою і пейзажами навколо.

Коментарі

А ти, доречи, Фальц-Фейнів там не зустрів?
Ні. А мав?
Вони там живуть зараз. Кажуть, дуже люблять гостей з України :)
В мене темпи подорожей дуже швидкий, тому, як правило, часу для гостювання не передбачено. Тим більш у той день в мене було крім Ліхтенштейну ще 4 країни.
Та я й не знав, що вони там живуть, бо по поїздки готувався у пожежному порядку.
"Там" - це, звісно, не в самому замку, а в Ліхтенштейні.
уявив,що навколо резиденції президента України може гуляти хто завгодно і де завгодно:)))
У всіх країнах Європи, крім України, навколо резиденції президента може гуляти хто завгодно і де завгодно:)
угу, непоганий у князя краєвид з вікна, певно :)
Повір, краєвид на княжий маєток значно кращий :)
ото князь лошара, ліпше купив би собі квартиру з видом на замок :)))
Уяви собі, скільки в Ліхтенштайні коштує маєток з видом на замок! :)
я так і підозрював, що князю просто грошей забракло :)
Дивно, що не вистачило. В нього якраз більш сприятлива ситуація: йому папєрєднікі не заважають :)
ще один доказ, що нєчєго на папєрєднікав кивати, коль рожа крівая :)