Замок Марксбург

Попередня стаття
Ренс
Наступна стаття
Кауб

Маркcбург - один з найбільш відомих, популярних і фотогенічних замків Рейну. Причиною тому є те, що він виявився єдиним замком долини Середнього Рейну, який зміг пережити чисельні війни і не здатися французам наприкінці XVII. Всі інші замки Романтичного Рейну були зруйновані або пошкоджені. Замок височіє на 150-метровій скелі над старовинних фахверковим містечком Браубах. На протилежному березі Рейну - не менш цікаве фахверкове містечко Ренс. По обох берегах Рейну прокладено залізницю, по якій з Кобленца до замку можна доїхати за 10-15 хвилин.

Перша згадка про замок відноситься до 1231 року, де він згадується під назвою поселення, над яким він розташований - Браубах. На той момент замок належав могутньому конфюсту Зігфріду фон Епштайну - архієпископу Майнца. Відомо також, що замок на цьому місці існував задовго до 1200 року.

У 1283 році замок у якості посаг юної родички Зігфріда переходить у володіння його чоловіка, графа Еберхарда II фон Катценеленбогена (Katzenelnbogen) і відразу ж перетворюється на родове гніздо Катценеленбогенів, виконуючи роль зручного житла та надійної фортеці. Катценеленбогени займали третє місце в Німеччині за кількістю замків, що належали їм.

Значно розширений, перебудований всередині і зовні, замок окрім іншого, отримав каплицю, де його мешканці разом з прислугою і військом поклонялися святому Марку, давнішньому покровителеві роду. Звідси з'явилася і назва замку - Марксбург. Небесний покровитель виконував свої обов'язки так добре, що ні мешканці Марксбурга, ні сам замок жодного разу не постраждали від ворогів.

У 1479 році рід Катценеленбогенів обірвався. Після одруження останньої з Катценеленбогенів, Анни з Генріхом фон Гессеном, Марксбург перейшов у володіння графів Гессен, які продовжили розбудову замку. Він слугував резиденцію Гессенам до 1568 року, коли вони перенесли її на рівнину. Замок залишився покинутим, хоча і залишався важливим в стратегічному плані.

У 1643 році старі стіни доповнилися зовнішніми укріпленнями і бастіонами для можливості протистояти артилерії. Над кузнею і кінними сходами були споруджені велика і мала батареї.

В ході Тридцятирічної війни наприкінці XVII століття французька армія зруйнувала всі замки по обох берегах Рейну. Але Марксбург взяти не змогла. Таким чином він залишився єдиним неприступним замком Середнього Рейну.

Після розпаду Германської імперії у 1803 році Марксбург перейшов у володіння герцогства Нассау. Він перетворився на будинок для солдатів-інвалідів і в'язницю. Після програшу в Австро-Прусській війні у 1866 році герцогство Нассау, що воювало на боці Австрії, було анексовано Прусією.

У 1900 році завдяки впливу цісаря Вільгельма ІІ замок придбало Німецьке товариство замків за 1000 золотих марок. Під керівництвом архітектора Бодо Ебехарда проведено його реконструкцію. Сьогодні товариство і досі знаходиться в замку, займаючи більшу частину Великої зали.

Попередня стаття
Ренс
Наступна стаття
Кауб