Санкт-Гоар і замок Райнфельс

Попередня стаття
Замок Ельц - найфотогенічніший середньовічний замок Німеччини
Наступна стаття
Трір - найстаріше місто Німеччини

Містечко Санкт-Гоар лежить на лівому березі Рейну напроти Санкт-Гоарсгаузена. Саме тут розташований найбільший з замків Романтичного Рейну - Райнфельс. Назву містечко дістало на честь ченця і місіонера, чудотворця Гоара, що жив тут в VI столітті і відомого далеко за межами Рейну. Потік паломників до могили Гоара послужив причиною створення тут монастиря, а пізніше - будівлі замку, який зберігся до наших днів і притягає масу туристів. Замок Райнфельс колись був найбільшим і справляв глибоке враження. На жаль, сьогодні від минулої слави залишилися одні лише руїни. Вони розташовані над містом посеред гір, які височіють по ту і іншу сторону річки.

Коли Дітер IV фон Катценельнбоген вирішив побудувати Райнфельс у 1245 році, його головною ідеєю було звести захисну фортецю. З часом оригінальна будівля, що не справляє особливого враження, зазнала ряд змін - і стала одним з найпривабливіших замків уздовж Середнього Рейну. Тоді Райнфельс був практично неприступним.

Століттями замок залишався останнім володінням графів Катценельнбоген. Завдяки вмілій політиці в питанні укладення шлюбних союзів і деяким ключовим постатям графського сімейства, Райнфельс став одним з найвпливовіших і важливіших в цій частині імперії. Після будівництва Замку Кац (Katz), який був зведений на протилежному березі Рейну, важливість Райнфельса тільки зросла, оскільки обидва замки, об'єднавши свої сили, стали потужною зброєю проти річкової блокади.

Облога замку французькими революціонерами закінчилася його передачею в руки французів без жодного опору. У 1796-1797 рр. французька армія зламала зовнішні стіни замку Райнфельс.

Містечко Санкт-Гоар:

Попередня стаття
Замок Ельц - найфотогенічніший середньовічний замок Німеччини
Наступна стаття
Трір - найстаріше місто Німеччини