Обервезель

Попередня стаття
Санкт-Гоар і замок Райнфельс
Наступна стаття
Трір - найстаріше місто Німеччини

В долині Середнього Рейну лежить цікаве містечко Обервезель, в якому варто зупинитися і провести декілька годин. Місто оточено кам'яним муром з багатьма баштами. Центр забудований фахверковими будиночками, посеред нього - елегантна ратуша, стильно вкрита лускою зі сланцю. В містечку - дві цікаві середньовічні церкви: готична і романська. Над містом височіє замок Шьонберг - один з найкраще збережених на Романтичному Рейні.

Перша згадка про місто Везель, що спочатку був двором, відноситься до 1149 року. Вже у 1220 році Обервезель у отримав статус вільного імперського міста, але потім став частиною курфюршества Трір, аж до секуляризації в 1802 році, коли він відійшов спочатку до Франції, а через декілька років разом з іншими лівобережними територіями - до Прусії.

Обервезель вважається "Містом веж" ("Stadt der Türme"). Багато хто з них відкритий для туристів, як і частини середньовічної міської стіни, що відмінно збереглася.

З веж і міської стіни можна побачити місто в усій красі, після чого пройтися по вузьких міських вуличках, помилуватися мальовничими ландшафтами і фахверковыми будиночками.

Панорама міста з міської стіни:

Романська церква св. Мартина, 1 половина 14 століття:

Wernerkapelle (каплиця Вернера), поч. 14 століття:

Міська стіна, якщо йти вгору за течією річки, закінчується якраз біля "Червоної церкви" - Лібфрауенкірхе. Церква вважається одним з найважливіших пам'ятників періоду розквіту готичного стилю - зрілої готики в Німеччині. З моменту закладки фундаменту її нинішньої будівлі пройшло вже більше 700 років, а перша письмова згадка про церкву Пресвятої Діви Марії (Marienkirche), що стояла раніше на цьому місці, датоване 1213 роком.

Міська ратуша, 1847-50 роки:

Фахверкові будинки на площі Ринок:

На горі над містом стоїть замок Шьонбург, перша згадка про який датується 911 - 1166 роками. Починаючи з XII століття в Обервезелі правили барони Шьонбурги, вони також мали право стягувати митні збори на річці Рейн. Найбільш відомим був Фрідріх фон Шенбург, відомий як "Маршал Шьонбург", який в XVII столітті служив в званні полковника, потім генералом короля Франції у Франції і Португалії, а пізніше - в Пруссії і в Англії, служачи Вільгельму II Оранскому.

Рід Шенбургов обірвався із смертю останнього спадкоємця, сина Фрідріха Шенбурга. У 1689 році замок був спалений французькими солдатами під час Пфальцських воєн.

Замок залишався в руїнах упродовж 200 років, поки його не придбала німецько-американська сім'я Райнлендерів. Вони викупили замок з муніципальної власності міста у кінці XIX століття і відбудували його наново в романтичному стилі. У 1950 році міська рада Обервезеля викупила замок назад у сім'ї Райнлендеров.

З 1957 року замок на правах довгострокової оренди придбала сім'я Хюттлов. Вони відкрили в замку готель і ресторан.

Вид на Обервезель з Рейну:

Попередня стаття
Санкт-Гоар і замок Райнфельс
Наступна стаття
Трір - найстаріше місто Німеччини