Залізниця Замбії та залізничний музей в Лівінгстоні

Попередня стаття
Лівінгстон
Наступна стаття
Лусака - столиця Замбії

Я з дитинства дуже люблю залізниці, поїзди і вокзали. Тому коли я приїжджаю в будь-яку країну, завжди йду на залізничний вокзал, щоб побачити, як функціонує місцева залізниця. Особливо це цікаво робити в країнах Африки і Азії, бо в них зовсім все не так як в Європі. Коли ми йшли на вокзал в Лівінгстон, то дуже переживали за те, що нам не дадуть фотографувати, адже в більшості африканських країн поліція арештовує вже за намагання сфоткати щось, пов’язане з залізницею. Наші побоювання виявилися марними: в Замбії на вокзалі можна фотографувати все і всіх. Лівінгстон у цьому плані ще й цікавий тим, що неподалік від вокзалу знаходиться залізничний музей просто неба, де можна побачити цікаві зразки залізничної техніки понад столітньої давнини.

Будівля вокзалу в Лівінгстоні - нічого особливого:

Ми, звичайно, хотіли прокотитися замбійською залізницею від Лусаки до Лівінгстона. Але залізничні колії не ремонтували десятки років, тому перебувають у жахливому стані.

Відповідно, поїзди рухаються дуже повільно, шлях від столиці поїздом до Лівінгстона займає 18 годин. При цьому автобус їде близько 7-8 годин. Крім того, поїзди курсують лише двічі на тиждень і за дуже незручним розкладом. Вранці потяг виїжджає з Лусаки і прибуває до Лівінгстона в 2 ночі. Розклад і варіанти залізничний сполучень Замбією можна подивитися тут: http://zrl.com.zm/Travel/

Але нам дуже пощастило. Коли ми прийшли на вокзал в Лівінгстоні, то як раз на посадку подали пасажирський поїзд.

Локомотив:

На вагоні вказано кінцевий пункт призначення:

Процес посадки в поїзд виглядає досить бурхливо. На перон випускають лише пасажирів з квитками. Інші чекають за парканом.

Досі дивуюсь, як африканські жінки тягають на головах такі великі поклажі.
Залізнична станція Лівінгстон

До фотографування всі ставляться спокійно і доброзичливо.

В Замбії зараз зима:

Проводжаючі за парканом:

Я:

Задвірки вокзалу:

В околицях вокзалу дуже брудно:

Уздовж рейок - також:

Жінки-лівінгстонки привокзального райончика Лівінгстона:

Стихійна торгівля на рейках:

Сучасні пасажирські вагони, які здійснюють перевезення за туристичними маршрутами. Періодичність і деталі таких поїздів з’ясувати не вдалося.

Неподалік від залізничного вокзалу знаходиться залізничний музей.

Залізничний музей - це зібрання старих двигунів і рухомого складу замбійської залізниці від початку ХХ століття.

Коли нам назвали вхідну ціну в 15 доларів за людину, ми відмовилися від відвідання музею. Тим більш, що більшість його експонатів можна було спокійно роздивитися із-за паркану.

Локомотиви:

Пасажирські вагони. Родезія - це стара англійська назва Замбії і Зімбабве. Замбія була Північною Родезією, Зімбабве - Південною.

Ще трохи музейних експонатів:

Попередня стаття
Лівінгстон
Наступна стаття
Лусака - столиця Замбії