Єрусалим, ч.8: християнський квартал

Попередня стаття
Єрусалим, ч.9: вірменський квартал
Наступна стаття
Єрусалим, ч.1: Стіни, брами та башти Старого міста

Християнський квартал займає північно-західну частину Старого міста Єрусалима, розширюючись від Нових воріт на півночі до Дамаських воріт на сході і Яффських воріт на заході. Центром Християнського кварталу є Храм Гробу Господнього (з ним ми вже знайомилися). Тут закінчується Віа Долороза - Хресна дорога Ісуса Христа, яка, переважно, проходить мусульманським кварталом Єрусалиму.

В християнському кварталі розташовані католицький та греко-католицький патріархати, декілька християнських храмів, мечеть Омара, Муристан (християнський ринок). Але найцікавіше тут - це середньовічні вузькі східні вулочки, які виглядають тут значно охайніше, ніж в інших часнинах старого Єрусалиму.

Панорама християнського кварталу з дахів:

У дворі напроти Храму Гроба Господнього знаходиться мечеть Омара, збудована у 1193 році Саладином:

Тут же поруч знаходиться Муристан - християнський ринок Старого міста, заснований у V столітті з дозволу Гаруна аль-Рашида:

В середині головної площі ринку розташований фонтан:

Церква Івана Хрестителя на християнському ринку - одна з найдавніших в Єрусалимі. Вона збудована у VIII столітті на фундаменті візантійської церкви V століття:

Найвища споруда християнського кварталу - лютеранська церква Христа Спасителя:

У 1893 році на місці храму XI століття святої Марії Латинської (Santa Maria la Latina) за підтримки Германського імператорського будинку було почато будівництво нової церкви, яка була освячена в день Реформації 31 жовтня 1898 року:

Західний портал церкви Христа Спасителя:

Греко-католицький патріархат:

Вулочки і будинки християнського кварталу:


Попередня стаття
Єрусалим, ч.9: вірменський квартал
Наступна стаття
Єрусалим, ч.1: Стіни, брами та башти Старого міста