Вітре

Попередня стаття
Замок Вітре
Наступна стаття
Копенгаген

Вітре - найколоритніше містечко Бретані, де практично ідеально зберігся історичний середньовічний центр. Крім дуже фотогенічного замку місто займає третє в Бретані місце по кількості фахверкових будинків. При чому фахверки у Вітре дуже різноманітні і несхожі один на другий. Тут є цілі квартали фахверкових будинків (майже, як у Руані) і гуляння по вузьким і кривим вуличкам Вітре перенесе вас у справжнє середньовіччя. Додаткового колориту старому Вітре надає те, що місто оточено оборонними мурами з баштами і брамами. Дістатися до Вітре можна поїздом як з Ренна (20-30 хвилин), так і з Парижу (понад 2 години). Вокзал - в самому центрі міста, який, до речі, дуже компактний.

Замок Вітре (про нього - окрема розповідь):

Вулички середньовічного Вітре - Rue Saint-Louis, Rue Garengeot, Rue de la Poterie та Rue de la Tremoille практично повністю забудовані старовинними фахверковими будинками:

Деякі будинки щедро прикрашені дерев'яним різьбленням:

Серед фахверкової забудови особливо виділяються "будинки з портиками", де замість першого поверху - галереї з колонами, які підтримують другий поверх:

Найвідоміший фахверковий будинок Вітре:

Мій найулюбленіший фахверк у Вітре:

Серед фахверкової забудови заховався найстаріший кам'яний будинок Вітре, збудований у XIV столітті:

В межах найстарішої частини Вітре знаходиться церква Нотр-Дам де Вітре, збудована протягом XV–XVI століть у стилі полум'яної готики.

Найприкметніша частина будівлі - південний фасад, між сімома фронтонами якого розташовані пинакли.

Найстаріша частина Вітре була оточена середньовічним муром з баштами. Деякі башти та фрагменти мурів збереглися до наших днів:

Одна з брам, що веде до старого міста:

У Вітре традиційні дерев'яні фахверові будинки гармонійно співіснують з будинками, вкритими сланцевою черепицею:

Особливо багато таких будинків знаходиться на вулиці Rue de Paris за межами міських стін:

Звичайна не фахверкова забудова Вітре також дуже симпатична:

На схід від старого міста стоїть церква св. Мартина, перебудована у 1895 році у неороманському стилі із старого готичного храму:

Попередня стаття
Замок Вітре
Наступна стаття
Копенгаген