Тюбінген

Тюбінген - один з найкраще збережених старовинних міст Німеччини. Завдяки відсутності важкої промисловості він практично не постраждав під час Другої світової війни, і сьогодні може запропонувати своїм гостям один з найавтентичніших міських ландшафтів в країні.

У 85 році н. е. римляни побудували тут форпост, що входив в систему знаменитого Лімеса (Limes - "дорога", "погранична стежка", пізніше просто "межа") - системи укріплених рубежів з валом і стінами із сторожовими вежами, обрамляв усі межі імперії. З приходом на ці землі алеманов поселення швидко розрослося, про що говорить характерне для цього племені закінчення "інген" в його імені.

У 1078 році літопису уперше згадують про існування замку Hohentübingen, в 1262 році за вказівкою папи Олександра IV тут закладається монастир августинців, а в 1272 році - францисканський, і місто швидко стає визнаним релігійним центром.

В центрі міста розташований замок Хоентюбінген, про який я вже розповідав:

Старий Тюбінген відомий в першу чергу як університетське місто. Тутешній університет офіційно носить ім'я Еберхарда-Карла, але відомий усім просто як Тюбінгенський. Популярність його настільки велика, що майже третину жителів майже восьмидесятитисячного міста складають студенти. В силу цього Тюбинген - "наймолодший" з усіх німецьких міст.

У місці злиття Неккара і Аммера утворюється вузький трикутник землі, своєрідний півострів Neckarinsel ("Неккарский острів"), широко відомий своєю мальовничою вулицею Platanenallee, насправді зарослою високими платанами, деякі з яких досягають двохсотрічного віку. Тут же знаходиться цілий ряд історичних будинків, чия лінія фасадів навіть заслужила власного імені Neckarfront.

Серед цих колоритних будівель височіє і фарбований вохрою будинок "вежа Гельдерлина", в якому поет Фрідріх Гельдерлін прожив останні 36 років свого життя.

Серце Старого міста - Ринкова площа з симпатичними фахверковими будинками і фонтаном Нептун:

Тут же стоїть і красива розписана у швейцарському стилі ратуша 15 століття з астрономічним годинником на фасаді:

Будинки на площі Ринок:

Фонтан "Нептун":

А на північ від Ратуші, на Корнхаусштрассе, стоїть одна з найстаріших і вражаючих будівель міста - Корнхаус. Вона використовувалася для зберігання зерна, а сьогодні в ній музей місцевої історії.

У старій частині міста, що відмінно зберіглася, можна помилуватися середньовічними фахверковими будинками і мощеними тротуарами, але і найбільш розкішними особняками, які належали в 19 столітті студентським братствам - досить впливовим університетським співтовариствам.

У старому місті Тюбінгена є маленькі канали, пишно прикрашені квітами:

На одному з таких каналів стоїть фахверковий будинок черниць (1488 рік):

Колегіальна церква Святого Георга побудована в 11 столітті. Саме завдяки ній в місті і був заснований університет. На дзвіницю церкви можна піднятися по 172 сходинкам, а усередині оглянути красиві вітражі і гробниці правителів Бадена починаючи з 16 століття.

Перед церквою знаходиться площа Хольцмаркт - друга ринкова площа Тюбінгена, дуже жвава, з багатьма кафе і магазинами.

Тюбінгенська богословська семінарія (Штифт) - євангельсько-лютеранська богословська семінарія (так наз. Stift), приєднана в 1536 р. до Тюбингенскому університету, завдяки чому протестантська теологія зайняла видне місце в науковій діяльності університету.

Поліцейське управління:

 

Клінічна лікарня Тюбінгена:

Вілли студентського братства університету:

Готель біля замку:

Коментарі

знакомые места, как-то заезжали туда на полдня по пути в Ротвайль.
Дуже файне містечко! Стільки вражень!