Тракай: місто

Попередня стаття
Ужутракіс
Наступна стаття
Копенгаген

Колишня столиця Великого князівства Литовського Тракай - найгаріший куточок Литви, куде в першу чергу треба приїхати, якщо ви вже опинилися в цій гостинній і дружній для України країні. Перелік визначних пам'яток маленького містечка вражає: два замки, караїмська кенаса, костел, дерев'яна забудова, парки з озерами, палац і ще багато цікавого. Автобуси Вільнюса сюди бігають кожна півгодини. Автовокзал знаходиться на південй околиці містечка. Від нього до головного замку - достатньо далеко. Але прогулявшись через місто пішки, ви побачити всі його пам'ятки.

Перша пам'ятка, що зустрінеться праворуч до дорозі до центру - бернардинський костел:

Католицький костел Явління Пресвятої Діви Марії (XV - XVIII ст.) - перший приходський храм Тракая, побудований в 1409 р. за сприяння Великого Литовського князя Вітовта. Війни і пожежі не раз його знищували. Храм перебудовано в 1717 р.:

По дорозі до центру будуть зустрачатися багато різнокольорових дерев'яних будинків:

Вулиця Вітовта незабаров виведе нас на центральну площу Тракая - Базарну. Посеред площі стоїть каплиця св. Яна Непомука:

На Базарній площі знаходиться примітний синій будинок, в якому раніше розміщувалася пошта. Він був побудований ченцями-домініканцями. Нині в нім знаходиться управління Тракайського історичного національного парку.

За площею на березі озеро - один з замків Тракаю, відомий, як "Замок на півострові". Йому присвячена окрема стаття.

Трохи далі зліва побачимо будівлю караїмської кенаси. Караїми з'явилися в Троках у кінці XIV століття. Вважається, що караїмів і татар запросив великий князь Витовт після походу в Крим. Караїми і татари переселилися в Троки з сім'ями, а місце для житла їм було надано в північній частині міста ("Малому місті"), у підступів до замків. Громади караїмів і татар внесла великий внесок у розвиток міста. Основним зайняттям татар упродовж віків була військова служба.

Караїмська кенаса в Тракаї збудована у XVIII столітті. Це - єдина караїмська кенасса в СРСР, яка не закривалася в роки радянської влади. При ній відкрита недільна школа.

Сьогодні в Тракаї проживає 65 караїмів. Поруч з кенасою знаходиться етнографічний музей караїмів:

Старе місто Тракая з усіх боків оточене водою:

Головна цікавинка Трокаю - Замок на острові. З ним ми познайомимося окремо.

Через озеро видно палац Тишкевичів в Ужутракосі:

На останок подивимося на багаточисельні дерев'яні будиночки Тракая:

 

 

 

 

 

 

Попередня стаття
Ужутракіс
Наступна стаття
Копенгаген