Лентваріс. Палац Тишкевичів

Попередня стаття
Тракай: замок на острові

У Вільнюсі я бував декілька разів, але чудовий неоготичний палац Тишкевичів у південно-західному передмісті литовської столиці вперше побачив лише в червні 2016 року. Містечко Лентваріс розташовано в 18 кілометрах від Вільнюса в Тракайському повіті. Вперше згадується наприкінці XVI століття. У ХІХ столітті був власністю роду Тишкевичів, якому Лентваріс і завдячує появі в ньому величного неординарного замку-палацу.

Перший палац в Лентварісі був зведений у 1850 році Юзефом Тишкевичем, який напередодні придбав поселення для свого сина Владислава. Теперішній шедевр у неоготичному стилі збудували у 1885 році за проектом Густава Шахта. Одночасно з палацом був розбудований парк із штучним озером, для якого використали воду з Трокайських озер, що знаходяться поруч. У 1899 році палац був перебудований за проектом архітектора Тадеуша Ростворовського.

Восени 1919 року в палаці на запрошення графа Тишкевича гостював папський нунцій Акілле Ратті, в майбутньому - Папа Римський Пий XI. Після приєднання району до Литви, а потім до СРСР, у будівлі розмістилася меблева фабрика AB kilimai, яка знаходилася в нім аж до купівлі резиденції директором компанії Ranga Group Лаймутісом Пінкевичусом в 2007 році. Після того, як підприємець оголосив себе банкрутом, палац був закладений і з 2012 року - заарештований. В теперішній час палац знаходиться в запустінні.

Головна прикраса палацу - неоготична башта:

Герби Тишкевичів над головним порталом:

Деталі палацу:

Парк і став:

Попередня стаття
Тракай: замок на острові