'Атата - райський острів у Тихому океані

Попередня стаття
Королівство Тонга в Полінезії та її столиця Нуку'алофа
Наступна стаття
Експедиція-розвідка в Океанію: Фіджі, Тонга, Вануату

Всі ми з дитинства пам'ятаємо рекламу "Баунті", де кокосова пальма з викривленим стовбуром нависає над бірюзовими водами океану! Кожен з нас, коли бачив цю картинку, уявляв собі далекий маленький безлюдний острів з білосніжними пляжами і думав собі: "Саме так виглядає рай!". Насправді, "Баунті" знімали в Західній Африці, в далеко не райській країні Сьєра-Леоне. А ось події, пов'язані з "Баунті" - заколот на однойменному британському кораблі, відбувався саме тут - біля островів Тонга. Перед експедицією в Океанію мені вдалося відшукати подібний острів, і я собі запланував його відвідати.

Отже, сьогодні покажу вам, як виглядає справжній рай!Острів 'Атата (Тонга)

'Атата — один з декількох островів острівної групи Тонгатапу архіпелагу Тонга в Полінезії. Навколо — багато островів, але 'Атата — особливий. Тут є і пальми, і безлюдні пляжі з білим пісочком і бірюзовою водою, є маленьке поселення і, навіть, джунглі. І сюди достатньо просто дістатися. А ще — тут можна подивитися і захід сонця, і світанок. Саме 'Атату я вибрав для того, щоб відпочити тут добу після 5 діб довгих переїздів та перельотів.Острів 'Атата (Тонга)

Ось так виглядає острів 'Атата у Google Maps з висоти 6 кілометрів: Вид на острів 'Атата зверху

Острів зовсім невеликий і має досить дивну форму. Його довжина — всього 1,5 кілометра. Він складається з основної, майже круглої частини діаметром близько 600 метрів та вузької коси шириною всього 100 метрів. На цій косі й знаходиться уся цивілізація острова: резорт (база відпочинку) та село на 15-20 будинків. Основну круглу частину острова складають майже непролазні пальмові джунглі.

 

Як дістатися?

Про те, як потрапити на Тонгу, я писав у головній статті про цю острівну державу. Коротко скажу, що це дуже складно і довго.

Зі столиці Тонги Нуку'алофи на острів 'Атата двічі на день плаває моторний човен, в який поміщається 8 - 10 людей. Перший рейс — о 10:00, другий — о 15:30. З 'Атати в Нукуалофу човен відпливає о 9:00 та о 16:00. В Нуку'алофі човні відходять від причалу біля рибного ринку на схід від головного пасажирського термінала порту. Відстань до острова - 12 кілометрів, час в дорозі - 20 хвилин.

Денний тур з трансфером, обідом і снорклінгом коштує 70 паанга, що складає близько 30$ (туди – о 10:00, назад – о 16:00). Але я рекомендую залишитися на 'Ататі на ніч в лоджі Royal Sunset Island, щоб подивитися на дивовижні захід і схід сонця, погуляти маленьким селом, поспілкуватися з місцевими мешканцями та полазити джунглями острова.

По дорозі побачимо ще декілька маленьких безлюдних островів:Тихий океан (Тонга)

Підпливаємо до острова:Острів 'Атата (Тонга)

Причал, куди припливають човни з Нуку'алофи:Причал на острові 'Атата (Тонга)

 

Де зупинитися

Вибір невеликий. Точніше, варіант один. На південному краю острова розташований резорт Royal Sunset Island. Вартість - 111$ за добу в чудовому будиночку на березі океану. Це — не дешево, але принаймні один раз треба це зробити: провести одну ніч на райському тихоокеанському острові. Ви заснете і прокинетесь під звуки хвиль Тихого океану, побачите нереально красивий захід сонця, зустрінете світанок, побачите красу підводного світу. Тобто, відчуєте Полінезію такою, як вона є. Royal Sunset Island Resort на острові 'Атата (Тонга)

Так зовні виглядають будиночки для туристів. До речі, я був єдиним туристом на острові! Крім мене і 2 людей обслуговуючого персоналу не було нікого.Royal Sunset Island Resort на острові 'Атата (Тонга)

Я дозволив собі зупинитися в такому місці вперше після 5 ночей, проведених в літаках, аеропортах і жахливих хостелах без кондиціонера і по 15 людей в кімнаті. Нарешті мені вдалося нормально помитися, випрати речі й поспати!)

А двері мого будиночку виходили прямо на беріг Тихого океану!Royal Sunset Island Resort на острові 'Атата (Тонга)

 

Пляжі та океан

З обох боків коси острова розташовані природні пляжі з білим піском. Вони були абсолютно безлюдними, оскільки я був у той день єдиним відвідувачем острову. Далі — просто фото без слів:Пляжі острова 'Атата (Тонга)Пляжі острова 'Атата (Тонга)Пляжі острова 'Атата (Тонга)Пляжі острова 'Атата (Тонга)Пляжі острова 'Атата (Тонга)Пляжі острова 'Атата (Тонга)Пляжі острова 'Атата (Тонга)

Просто океан:Тихий океан (Тонга)Тихий океан (Тонга)Тихий океан (Тонга)

Але цей весь "рай" дуже швидко набридає, і я пішов досліджувати село і джунглі.

 

Село 'Атата

Невелике поселення займає середню частину коси острова. Село 'Атата - це всього близько 20 будинків. В селі - одна вулиця. І то, вулиця - це дуже умовно. Це просто стежка.Село на острові 'Атата (Тонга)

Електрики на острові немає. Але уздовж головної вулиці стоять сонячні батареї. Біля кожної хати - баки із запасами пресної води.Село на острові 'Атата (Тонга)

Але в такому маленькому селі є церква. Я вже писав, що тонгайці - дуже релігійні, і церква грає чи не головну роль в їхньому житті.Село на острові 'Атата (Тонга)

Будинки і подвір'я - скромні, але дуже охайні. Навколо - чисто і багато квітів:Село на острові 'Атата (Тонга)Село на острові 'Атата (Тонга)

Село на острові 'Атата (Тонга)

Тонгайський прапор в когось на подвір'ї:Село на острові 'Атата (Тонга)

З тих пір, як колоністи завезли на острови Океанії цих милих свинок, полінезійці вже не їдять людей))Село на острові 'Атата (Тонга)Село на острові 'Атата (Тонга)

Спілкування з місцевими діточками - це завжди найприємнійший момент в таких подорожах!

Село на острові 'Атата (Тонга)

Спуск до океану:Село на острові 'Атата (Тонга)

Рибацькі човни мешканців Атати:Село на острові 'Атата (Тонга)

 

Джунглі

На північ від села починається пальмовий ліс, який поступово переходить у справжні непролазні джунглі. Вони займають майже весь острів за виключенням коси, на якій розташовані резорт і село.Джунглі острова 'Атата (Тонга)

Жодного виходу до берега в основній частині острова немає. Усе узбережжя - це непролазні хащі, а береги - це суцільна муляка і трясовина.Джунглі острова 'Атата (Тонга)

Пальми:Джунглі острова 'Атата (Тонга)Джунглі острова 'Атата (Тонга)Джунглі острова 'Атата (Тонга)

Але основна частина острова - це непролазні зарості:Джунглі острова 'Атата (Тонга)

 

Захід сонця

А далі чекало найприємніше, що є у Полінезії - захід сонця! Я вже писав, що сансети в цій частині світу - неперевершені!Захід сонця на острові 'Атата (Тонга)Захід сонця на острові 'Атата (Тонга)Захід сонця на острові 'Атата (Тонга)Захід сонця на острові 'Атата (Тонга)Захід сонця на острові 'Атата (Тонга)Захід сонця на острові 'Атата (Тонга)Захід сонця на острові 'Атата (Тонга)

Так захід сонця виглядав з мого будиночку:Захід сонця на острові 'Атата (Тонга)

Заснув під звуки океанських хвиль. Це була перша ніч за 5 діб, коли я нарешті поспав і, навіть, виспався! До речі, ніч тут довга - 12 годин.

 

Зустріч світанку

Острів 'Атата зручний тим, що тут в одному місці можна зустріти і сансет, і санрайз. Це був мій перший світанок в Океанії, він був незвичайним і вражаючим!Світанок на острові 'Атата (Тонга)Світанок на острові 'Атата (Тонга)Світанок на острові 'Атата (Тонга)Світанок на острові 'Атата (Тонга)Світанок на острові 'Атата (Тонга)Світанок на острові 'Атата (Тонга)Світанок на острові 'Атата (Тонга)

Після світанку прийшов час повертатися назад в Нуку'алофу.Острів 'Атата (Тонга)

Прощавай, 'Атата!Острів 'Атата (Тонга)Тихоокеанські острови (Тонга)

Але найцікавіше, що є на Тонзі, нас ще чекає попереду! Підписуйтесь і чекайте на оновлення!

 

Попередня стаття
Королівство Тонга в Полінезії та її столиця Нуку'алофа
Наступна стаття
Експедиція-розвідка в Океанію: Фіджі, Тонга, Вануату