Стара Котельня

Попередня стаття
Івниця
Наступна стаття
Нова Чортория: палац з шикарними інтер'єрами та гігантський млин

Стара Котельня належить до числа найдавніших населених пунктів України. Під назвами Котельний, Котельниця, Котельня місто дев'ять разів згадується у літописах 1143-1169 років. Котельниця згадується в літописі і в 1147 році, як володіння київського князя Святослава Володимировича.

Цікавою пам'яткою архітектури є побудований у стилі барокко костел св. Антонія Падуанського 1786 р. Костел в стилі барокко являє собою цегляну, трьохнефну, чотирьохстовпну базиліку з п'ятигранним пресбитерієм и прямокутними сакристіями, з гвинтовими дубовими сходами (аналогічні гвинтові сходи були розміщені по обидва боки головного входу и вели на хори).

Костел в стилі бароко, вибудований з червоної цегли, потинькований. Належить до типу тринавних, чотиристовпних базилік з гранчатим пресбитерієм и прямокутними сакристіями, з гвинтовими дубовими сходами (аналогічні гвинтові сходи були розміщені по обидва боки головного входу и вели на хори). Центральна нава вища за бічні, склепіння — напівциркульні. На фасаді центральна нара прикрашена трикутним фронтоном, поєднаним волютами з бічними навами. Склепіння в бічних навах хрещаті. Архітектурний образ споруди справляє враження благородної пам'ятки архітектури високого мистецького щаблю, нечастого на теренах Житомирщини.

Фасади прикрашали спаренними пілястрами іоничного ордера з гирляндами в капітелях, арка головного входу фланкірована тосканськими колонками.

Пам'ятник був огороджений цегляною огорожею з воротами та трипрохідною дзвіницею. В цьму костелі здійснювались всі метричні записи католиків навколишніх сіл Житомирщини.

Сам костел знаходиться на території старовинного городища, яке возвишається над р. Гуйвою і з якого відкривається чудовий краєвид на долину річки і навколишню місцевість. Збереглись ще й залишки валу, яким було оточене городище.

 

Попередня стаття
Івниця
Наступна стаття
Нова Чортория: палац з шикарними інтер'єрами та гігантський млин

Коментарі

костел ззовні обідраний, а всередині він як новий:)
Ага! Тільки, на жаль він був зачиненим :(
я чув, що, цитую "там вроді є якась хата де живе людина з ключем"
Та нема мені більше що робити, ніж шукати когось невідомо де :)
И ни одного фото валов или общего вида на городище ) Кстати, городищу отвёл отдельную тему на форуме: http://forum.zamki-kreposti.com.ua/topic/1050-/
Так, це моє недопрацювання :) Але вали городища там добре проглядаються. Просто вони не дуже фотогенічні )