Скансен Зейдерзее

Попередня стаття
Медемблік
Наступна стаття
Інші Нідерланди

На околиці міста Енкхьойзен розташований унікальний етнографічний музей просто неба (скансен) під назвою "Zuiderzeemuseum Enkhuizen". Розташований він на на березі озера Ейсселмер, яке раніше, до спорудження греблі Афслейтдейк, було, власне, затокою Зейдерзее Північного моря. Територія музею розділена на три частини. Перша частина - рибальське село, друге, - міський квартал, третє - гавань. Усі будинки, човни, кораблі, церкви, магазини - сьогодення, тому тут можна відчути життя такий, якою вона була у кінці XIX століття. У основу проектування музею були покладені плани реальних міст і сіл цього регіону.

У рибальську частину були звезені будиночки з села Zoutkamp. У кожному - стандартний набір: крихітна кухонька з гасовою плиткою, велика кімната з обіднім столом, швацькою машинкою, комодом і стіною, яка складається суцільно з дверей. За дверима цими - короткі ліжка, на яких жителі Нідерландів спали сидячи (втім, так спали у той час практично в усій Європі). На кожному будиночку - таблички англійською мовою з історіями про ті сім'ї, які тут раніше жили, іноді дуже жалісними. У певні години біля будиночків бувають сеанси, на яких показують, як раніше стирали, плели вірьовки, робили сабо або бочки.

Міський квартал - це удома, згруповані навколо церкви. Багато хто будувався по кресленнях з нуля, хоча є привезені будівлі. Сирна і сувенірна крамниці, солодкий магазин, аптека, пошта, парова пральня працюють і сьогодні, так що у відвідувачів створюється повна ілюзія занурення в минуле.

Навколо гавані - старі будинки, привезені сюди з Волендама, Монникендама і з острова Маркен. У води - корабельна майстерня з характерним запахом пропахлих морем вірьовок і ароматом каніфолі. Тут реставрують човни і судна.

Попередня стаття
Медемблік
Наступна стаття
Інші Нідерланди