Медемблік

Попередня стаття
Північна Голландія: залізниця Горн-Медемблік
Наступна стаття
Інші Нідерланди

Медемблік - невелике місто у місцевості Західна Фрісландія (провінція Північна Голандія) на березі затоки Ейсселмер (Північне море). Сюди при прибули на старовинному поїзді "Stoomtram" з міста Горн. В місті є замок Радбауд, готична ратуша, багато будинків XVI - XVII століть, що виходять фасадами на канали, дві церкви та гарний голландський млин. Добиратися звичайним поїздом - до Горна, звідти - залізницею "Stoomtram".
P3126979.JPG

Медемблік став успішний торговим містом після того, як у 1282 році граф Голландії Флоріс V захопив Західну Фрісландію. Він побудував тут декілька фортець, щоб управляти регіоном. Однією з них був замок Радбауд (Kasteel Radboud), який зберігся в Медембліку на околиці Старого міста. Замок призначався для укріплення кордону з Фрісландію.
P3126981.JPG

Флоріс V у 1289 році надав Медембліку міські права. Після того, як граф був вбити у 1296 році, місцеві фрісландці оточили замок, але у 1297 році голландська армія зірвала їхні зусилля виморити голодом мешканців Медембліка, яких вони тримали з замку.
P3126988.JPG

В наступних століттях Медемблік пережив декілька нападів. Самий трагічний з них стався в червні 1517 року, коли місто атакували з континентальної частини Фрісландії близько 4000 піратів. Більшість громадян втекло до замку, який пірати безуспішно осаджували і штурмували. Врешті решт пірати зірвали свою лють на місті, спаливши його. Після цього вони продовжували свій мародерський шлях по Північній Голландії.
P3126978.JPG

У 1572 році навколо міста збудували міські стіни і замок частково втратив свою роль захисту мешканців Медембліку. У 1578 році частину його веж і укріплених стін зруйнували, а каміння пішло на будівництво західно-фрісландської морської греблі.
За століття замок прийшов у запустіння, але у 1889 році став майном корони і був відновлений. Використовувався він, як будівля суду, і цю функцію виконував до 1934 року.
P3126980.JPG

Деталі замку:
P3126987.JPG

P3126986.JPG

P3126982-2.jpg

При під'їзді до міста залізницею Медемблік зустрічає типово голландським млином:

Залізничний вокзал:

Поруч з вокзалом знаходиться незвичайна готична ратуша:

Вид ззаді:

Головна вулиця міста,що веде з вокзалу до замку:

В центрі міста - канали, на які своїми фасадами виходять будинки XVI - XVII століть і вілли:

Одна з вілл:

Розвідний міст:

В один з трьох міст "трикутника вихідного дня" - Енкхьойзен з Медембліка плаває туристичний кораблик:

Вид на Медемблік з озера:

Попередня стаття
Північна Голландія: залізниця Горн-Медемблік
Наступна стаття
Інші Нідерланди