Інші Нідерланди

Попередня стаття
Алкмар - найприємніше місто Нідерландів

Нідерланди і Амстердам у більшості наших співвітчизників асоціюється з курінням трави, тістечками з марихуани і напівголими дівчатами у вітринах на вулицях червоних ліхтарів. Насправді, Нідерланди зовсім інші. Створені для туристів розваги обмежуються історичним центром Амстердама. А за його межами - патріархальне традиційне голландське суспільство: компактні містечка за північною ганзейською готичною архітектурою, села з різнокольоровими дерев'яними будиночками, багаточисельні водні канали, розкішні замки, отари овець попід дорогами та дива сучасної архітектурної думки в Гаазі та інших містах. Самі такі Нідерланди вам сьогодні і покажу.

Маршрут: Горн - Медемблік - Енкхьойзен - Гауда - Кастель де Хаар - Гаага - Гарлем - Алкмар - Зандам - Амстердам

Щоб бути в курсі останніх матеріалів на сайті, підписуйтесь на мій телеграм-канал: https://t.me/andytravelclub

 

Амстердам зустрічає гарним неоготичним вокзалом:

Сюди ми ще повернемося, а поки сідаємо в електричку і їдемо кататися голландською глибинкою на північ від Амстердаму.

Перша зупинка - місто Горн на березі озера Ейсселмер. За даними опитування 2007 року, який проводився серед жителів Нідерландів, Горн був визнаний найкрасивішим серед міст Північної Голландії. На жаль, насолодилися Горном у повній красі мені завадила шалена злива, із-за якої все навколо виглядало похмурим і неяскравим. Менше з тим, спробую передати вам яскраві фарби цього дуже старого голландського міста.

Символ Горну - башта Hoofdtoren (1464 рік):

Центральна площа міста - Каасмаркт. На площі Каасмаркт знаходиться знаменита Палата мір і вагів. Вона розташувалася у будівлі, побудованій в 1609 році знаменитим голландським архітектором Хенри де Кейсером.

Поруч у будівлі 1632 року в стилі рококо знаходиться Етнографічний міський Музей Вестфриз:

Від площі Каасмаркт на схід веде гарна вулиця Grote Oost із гарно прикрашеними старовиними північними будинками:

Між містами Горн і Медемблік зберіглася стара залізнична гілка, на якій курсує старовинний рухомий склад паровозів і вагонів. З гілки голландці зробили туристичний атракціон і музей залізниці "Stoomtram". Музей має свій сайт, де можна ознайомитися з розкладом та цінами. Зробивши подорож цією ділянкою, ви поглинете в атмосферу залізниць понад сторічної давнини. Все буде як в ті давні часи: і кондуктор, і попутники в старовинних нарядах, і семафори, і будки стрілочників.

Станція Горн:

Інтер'єр вагону:

На проміжковій станції Вогнум:

Кінцева станція - Медемблік:

Медемблік - невелике місто у місцевості Західна Фрісландія (провінція Північна Голандія) на березі затоки Ейсселмер (Північне море).

Місто Медемблік зустрічає незвичною неоготичною ратушею:

В центрі міста - канали, на які своїми фасадами виходять будинки XVI - XVII століть і вілли:

Медемблік став успішним торговим містом після того, як у 1282 році граф Голландії Флоріс V захопив Західну Фрісландію. Він побудував тут декілька фортець, щоб управляти регіоном. Однією з них був замок Радбауд (Kasteel Radboud), який зберігся в Медембліку на околиці Старого міста. Замок призначався для укріплення кордону з Фрісландію.

Відпливаємо на кораблику в місто Енкхьойзен:

Енкхьойзен - місто у провінції Північна Голландія на березі затоки Зейдерзее Північного моря. Тут є красиві старовинні будиночки коричневого кольору, дві прекрасні церкви п'ятнадцятого століття, ратуша сімнадцятого століття і величезна кругла вежа Дроммедаріс, що залишилася від міських стін.

Ратуша (1688 рік):

Старовинні вулички з голландськими будиночками:

В місті знаходиться унікальний етнографічний музей просто неба (скансен) під назвою "Zuiderzeemuseum Enkhuizen". Розташований він на на березі озера Ейсселмер, яке раніше, до спорудження греблі Афслейтдейк, було, власне, затокою Зейдерзее Північного моря.

Територія музею розділена на три частини. Перша частина - рибальське село, друге, - міський квартал, третє - гавань. Усі будинки, човни, кораблі, церкви, магазини - сьогодення, тому тут можна відчути життя такий, якою вона була у кінці XIX століття. У основу проектування музею були покладені плани реальних міст і сіл цього регіону.

Навколо гавані - старі будинки, привезені сюди з Волендама, Моннікендама і з острова Маркен. У води - корабельна майстерня з характерним запахом пропахлих морем вірьовок і ароматом каніфолі. Тут реставрують човни і судна.

Наступного дня ми вирішили поїхати подивитися на найбільший і найцікавіший замок Нідерландів - Кастель де Хаар. Але наш поїзд чомусь не зупинився в містечку, біля якого знаходиться замок. Нам довелося вийти у місті Гауда.

Доволі симпатичне місто Гауда виявилося батьківщиною однойменного голландського сиру.

Ратуша в Гауді:

Після Гауди ми нарешті потрапили в Кастель де Хаар:

Замок Кастель де Хаар перевершив усі очікування! Найбільший замок Нідерландів вперше з'явився наприкінці XIV століття. Остання реконструкція здійснена майстром нідерландської неоготики Кейперсом на рубежі XIX і XX століть для членів сімейства Ротшильдів.

Вхід до замку:

Замок розташований на острові посеред озера:

Другу половину дня провели в Гаазі. Хоч Амстердам і вважається офіційною столицею Нідерландів, насправді фактично нею є Гаага. Тут знаходиться резиденція короля Нідерландів, парламент і уряд країни, а також деякі урядові організації Європейського Союзу.

Власне, Гаага - ніяка не "Гаага". На мові Нідерландів назва міста пишеться, як "Den Haag", а вимовляється взагалі, як "Ден Ах".

Гаага дуже чистенька і охайна, тут багато квітів:

Сучасна архітектура Гааги - неймовірно приваблива:

Королівська резиденція:

Бінненгоф - комплекс будівель колишнього замку у центрі Гааги, в якому містяться Генеральні штати (нідерландський парламент) і резиденція прем'єр-міністра.

Ріддерзал - частина замку, що являє собою будинок у готичному стилі з трикутним фасадом і двома вежами по краях. Над входом розташоване велике кругле вікно (розета), прикрашене гербами династій, що врядували в Нідерландах.

Напевно, найвідомішою будівлею Гааги є будинок Міжнародного Суду:

Ввечері на годинку заїхав у місто Гарлем, столицю провінції Північна Голландія.

Ратуша в Гарлемі:

Протестантська церква святого Бавона:

Поруч з нею - готична будівля М'ясного ринку:

Безумовним фаворитом серед усіх міст Нідерландів для мене став Алкмар. Він є одним з багатьох невеликих містечок, в яких зберігся дух старої консервативної Голландії без натовпів туристів і популярних туристичних розваг на кшталт кава-шопів з легкими наркотиками та вітрин з дівчатами легкої поведінки.

Алкмар розташовується в 40 кілометрах на північ від голландської столиці. Як і Амстердам, Алкмар пронизаний мереживом каналів, на береги яких своїми різнокольоровими фасадами виходять старовинні будинки.

Крім великої кількості міських будинків ХVІ-ХVІІІ століть, до найцікавіших пам'яток Алкмара належить міська палата мір і вагів, де зараз розташований музей голландського сиру.

Алкмарська ратуша:

Так звана "Податкова башта":

Напевно, найбільш незвичайним містом Нідерландів є Зандам, що знаходиться на північ від Амстердаму. Голландські будівельні креативщики змогли перетворити сіре промислове місто на щось незвичне і ультрасучасне.

Готель Inntel - найбільш яскрава сучасна будівля Зандама.

Зандамська ратуша:

Наприкінці подорожі все ж такі прогуляємося Амстердамом. Усім відомий Амстердам дійсно є одним з найцікавіших великих європейських міст. На жаль, більшість, щоб покурити траву, поїсти тістечка з марихуаною і поринути місцеву секс-індустрію. Хоча, чесно кажучи, не розумію, як можна вбивати час на різні плотські забави, коли навколо стільки північної краси? Природно, що ми не ходили по кофе-шопам і не палили марихуану. Хоча її запах стоїться повітрі по всьому місто. Ми зосередилися на прогулянках вуличками і каналами, оглядом дивовижної ганзейської архітектури та мандрівках по країні.

Площа Дам - центральна площа Амстердама. Тут розташований зведений у неокласичному стилі Королівський палац, у якому від 1655 року містилась ратуша до її перетворення в королівську резиденцію в 1808 році.

Чого і кого тільки не зустрінеш в центрі Амстердаму?!

Типовий декор амстердамських будинків:

Башта Монтелбансторен побудована в 1512 році, як фортечна вежа для захисту міста:

Нарешті, перейдемо до найцікавішого - прогулянки амстердамськими каналами. Тут буде без тексту і без коментарів. Бо вони тут зайві :)

Амстердам вночі:

Попередня стаття
Алкмар - найприємніше місто Нідерландів