Сінгапур: Маленька Індія

Попередня стаття
Сінгапур: Арабський квартал
Наступна стаття
The Pinnacle@Duxton – найкращий оглядовий майданчик Сінгапуру

Little India (Маленька Індія) - один із декількох етнічних кварталів, який формує обличчя старого колоніального і яскраво-різнокольорового Сінгапуру. Знаходиться індійський квартал неподалік від колоніального центру біля однойменної станції метро "Little India". Сюди можна пішки пройти від Арабського кварталу. З'явившись одночасно з самим містом - два століття тому, з крихітного поселення він перетворився на центр індійської культури в Сінгапурі.

Індійська громада, що сформувалася в місті в першій половині XIX століття, оселилася недалеко від річки Серангун і займалася в основному розведенням і торгівлею худобою. Нагадуванням про це сьогодні служать вулиці, що збереглися в Маленькій Індії, під назвою Buffalo ("буйвіл") і Kerbau ("буйвіл" на малайському). Пізніше, коли чисельність общини істотно збільшилася - в основному завдяки переселенцям з Південної Індії, в районі, що розрісся, стали з'являтися адміністративні будівлі, ринки, ремісничі крамниці і храми. Так в Сінгапурі сформувався компактний індійський квартал, жителі якого - етнічні індуси, шанують свої національні традиції і із задоволенням знайомлять з ними численних туристів.

Сьогодні Маленька Індія асоціюється передусім з торгівлею: тут можна купити всілякі індійські прянощі і приправи, етнічні прикраси і одяг, посуд і екзотичні солодощі, а також знамените індійське золото. Найбільшу різноманітність індійських товарів варто шукати на полицях найбільших торгових центрів кварталу - Tekka Centre і Little India Arcade, а за оригінальними сувенірами краще навідатися в один з численних тематичних магазинчиків, якими пістрявлять вулички Маленької Індії.

Індійський квартал відомий своїми величними культовими спорудами. Індуїстський храм Шрі Шрініваса Перумал, розташований на головній вулиці етнічного району, є одним із найстаріших і найважливіших храмів Сінгапуру. Він був зведений в 1855 році на честь Перумала - одного з втілень індуїстського бога Вішну. Прибічники індуїзму вірять, що він бореться із злом, охороняючи всесвіт, відпускає гріхи, виконує бажання і наставляє на шлях істинний.

Спочатку храм був невеликим молитовним будинком, який оточували ставки і городи, де вирощували овочі. Поруч проходив маленький струмок, який прихожани використали як місце обмивання перед молитвою. Слід від струмка і сьогодні можна побачити у внутрішньому дворі храму Шрі Шрініваса Перумал. Недалеко від нього росте кущ базиліку, який в індуїстській традиції вважається священною рослиною - втіленням богині Лакшмі, дружини Вішну.

Через сто років після заснування храм був перебудований і розширений. Зокрема, з'явилася характерна для південноіндійської культової архітектури надвратная вежа гопурам висотою 20 метрів. П'ять її ярусів багато прикрашені строкатими скульптурами дев'яти різних втілень Вішну і інших індуїстських богів. Вежа була побудована на кошти місцевого підприємця і за сумісництвом благодійника, який був одним з перших переселенців з Індії.

Храм Шрі Шрініваса Перумал також відомий як відправна точка урочистого ходу під час яскравого індуїстського свята Таїпусам, яке традиційного проходить в січні-лютому кожного року.

Маленька Індія - це ще і рай для поціновувачів кулінарної екзотики. На відносно невеликій території кварталу працює безліч колоритних кафе і ресторанів, що пропонують покуштувати традиційні блюда індійської кухні.

Мечеть в Індійському кварталі:

Задвірки Індійського кварталу:

Мурал:

Сучасний житловий квартал між Маленькою Індією та Арабським кварталом:

Попередня стаття
Сінгапур: Арабський квартал
Наступна стаття
The Pinnacle@Duxton – найкращий оглядовий майданчик Сінгапуру