Сінгапур: Арабський квартал

Наступна стаття
The Pinnacle@Duxton – найкращий оглядовий майданчик Сінгапуру

Не хмарачоси, пальми і море, а старовинні колоніальні ентічні квартали - саме вони склали найяскравіші враження від Сінгапуру. Ентічних кварталів в Сінгапурі три: арабський, індійській і китайський. Я свідомо вибрав собі готель в арабському кварталі, щоб звідси почати своє знайомство з перлиною Південно-Східної Азії. Знаходиться він в двох кварталах від станції метро Bugis. Арабський квартал (Kampong Glam), що лежить на схід від колоніального центру, вважається мусульманським центром Сінгапуру. Він став одним з перших районів, утворених і забудованих в місті-державі. Спочатку Kampong Glam був невеликим рибальським поселенням, що власне і дало ім'я майбутньому кварталу: "kampung" в перекладі з малайського означає "селище", а "gelam" - назва дерева, що колись росло тут, з якого малайци отримували цілющі олії і чиєю схожою на папір корою обробляли човни.

У першій половині XIX століття Kampong Glam став домом для малайської аристократії: тут знаходилася резиденція султана і його сім'ї, а також житла наближених правителя. На той час в цьому районі, окрім малайської, сформувалася щільна арабська община, що утворилася з торговців, що прибували в Сінгапур з країн Близького Сходу. У Kampong Glam селилися також китайці і індійці, проте, мусульманська община залишалася найчисленнішою, через що квартал і прозвали Мусульманським, або Арабським.

Домінантою Арабського кварталу є Султанська мечеть з її сяючими золотими куполами і величезним молитовним залом, яка справедливо вважається одним з самих знакових культових споруджень Сінгапуру. Будівля мечеті була зведена в 1928 році тому на місці старої занепалої, побудованому ста роками раніше.

Примітною особливістю храму є масивний золотий купол, основа якого зроблена з денець від скляних пляшок: він служить нагадуванням про те, що колись представники мусульманської общини Сінгапуру збирали бракуючі кошти на будівництво першої мечеті, здаючи пляшки. Пол храму вистелено прекрасним килимом, подарованим сінгапурській мечеті принцом Саудівської Аравії.

Сучасний Арабський квартал, як і у давнину, є передусім торговим районом. Нерідко його називають "текстильним округом": від представленої в тутешніх магазинах різноманітності якісних тканин, фурнітури, строкатих арабських килимів з хитромудрими візерунками розбігаються очі. Kampong Glam також славиться невеликими торговими крамничками, де можна купити оригінальні прикраси, головні убори, одяг і напівкоштовні камені, а також знамениті арабські духи з натуральних ефірних олій.

З невеликим колоніальними будинками Арабського кварталу сусідують сінгапурські хмарочоси.

Використаний текст з сайту https://travelsingapore.info

Наступна стаття
The Pinnacle@Duxton – найкращий оглядовий майданчик Сінгапуру