Сінгапур: Cloudy Forest

Попередня стаття
Сінгапур: Gardens by the Bay
Наступна стаття
The Pinnacle@Duxton – найкращий оглядовий майданчик Сінгапуру

На території Садів у затоки (Cloudy Forest) в Сінгапурі є дві величезні оранжереї. Перша з них - Cloudy Forest ("Хмарний ліс"), друга - Flower Dome ("Квітковий купол"). Великі теплиці мають дві особливості. По-перше, вони мають дуже великий скляний дах без додаткової внутрішньої підтримки. По-друге, конструкція сильно спрямована на зведення до мінімуму дії на довкілля. Дощова вода збирається з поверхні теплиці і циркулює в системі охолодження, яка сполучена з супердеревами. У оранжереї під назвою "Хмарний ліс" площею 0,8 гектара створені умови вологого екваторіального клімату, характерного для тропічних гірських районів на висоті 1000-3000 метрів. До послуг гостей 35-метровий водоспад, 42-метрова гора, покрита пишною екзотичною рослинністю, а також повітряна стежка, прокладена по спіралевидній траєкторії.

"Хмарні ліси" не часто зустрічаються на Землі. Вони знаходяться в екваторіальному і субекваторіальному поясах на висотах від 500 м до 4000 м над рівнем моря. На такій висоті температура знижується, водяна пара, що міститься в повітрі, конденсується, утворюючи туман, хмари. Крапельки туману осідають на листі, забезпечуючи рослини водою. Річна кількість опадів може коливатися від 500 до 10 000 мм, середня температура - від 8 до 20°С. Деякі автори називають ці ліси моховими, эльфийскими, гірськими тропічними, високогірними дощовими лісами.

Клімат "хмарного лісу" важко і дорого відтворити в штучних умовах. Необхідна температура повинна поєднуватися з високою вологістю і хорошій циркуляції повітря, що перешкоджає розвитку водоростей і фітопатогенних мікроорганізмів. Такої рукотворної експозиції "хмарного лісу", окрім Сінгапуру, немає ніде у світі. І ця не лише розвага для туристів.

У центрі павільйону стоїть величезна зелена гора (42 метри), що має декілька поверхів, на яких розташовані декілька пластів тропічного лісу. Вона повністю автоматизована - можна поднятся на ліфті, а спуститься по спеціальних почіпних мостах.

Навкруги і по поверхні "гори" розміщені рослини. З підвісних різнорівневих майданчиків, сполучених "стежинами", можна подивитися на ці рослини як з боку, так і зблизька.

З вершини гори падає 35-метровий водоспад.

Найголовніше призначення водоспаду (Cloud Mountain), після декоративних функцій, - підтримувати відповідну для рослин температуру. На вершині "гори" вона нижча, ніж біля основи на 5ºС. У поєднанні з високою вологістю повітря, це дозволяє створити рослинам такі умови, які відповідають клімату в місцях традиційного прорастання.

І ще в оранжереї є якісь сталагміти, призначення яких з'ясувати не вдалося:


Попередня стаття
Сінгапур: Gardens by the Bay
Наступна стаття
The Pinnacle@Duxton – найкращий оглядовий майданчик Сінгапуру