Штольценфельс

Попередня стаття
Кохем
Наступна стаття
Трір - найстаріше місто Німеччини

Штольценфельс - один з замків Романтичного Рейну. Розташований на схилі високого лівого берега Рейну на південній околиці міста Кобленц. Мені дуже повезло: я жив на високому поверсі готелю в Кобленці, з вікна якого було видно цей замок. Тому кожний ранок починався Штольценфельсом, а кожний вечір закінчувався Штольценфельсом :) Найкращий вид на замок відкривається з міста Ланштайн, що лежить на протилежному березі Рейну. Або з туристичного кораблика, який курсує Рейном між Кобленцом і Рюдесгаймом.

Замок був побудований в 1242-1259 роках архієпископом Тріра Арнольдом II. У Тридцятирічній війні він активно використовувався воюючими сторонами. Замок був зруйнований в 1689 році у період боротьби за спадщина Пфальцу і простояв в руїнах 150 років.

Відновлений замок було лише в 1836-1842 рр. за наказом імператора Фрідріха Вільгельма IV і за проектом берлінського архітектора Карла Фрідріха Шинкеля. Коли в 1842 році усі роботи були завершені, 14 вересня у ворота замку в'їхав сам Фрідріх Вільгельм IV з усією своєю свитою, одягнені в старовинні наряди. Штольценфельс був урочисто відкритий і оголошений резиденцією короля. Ще більш знаменитим замок став після його відвідування англійською королевою Вікторією в 1845 році, яка прибула спеціально поглянути на рейнську перлину. Увесь час, з самого відкриття замку королем Фрідріхом, замок був відкритий і для простих туристів.

Попередня стаття
Кохем
Наступна стаття
Трір - найстаріше місто Німеччини