Ланштайн

Попередня стаття
Штольценфельс
Наступна стаття
Трір - найстаріше місто Німеччини

В декількох хвилинах їзди регіональним поїздом від Кобленца на правому березі Рейну лежить містечко Ланштайн. В місті - аж 2 цікавих замки, які належать до так званих "замків Романтичного Рейна" - Ланек і Мартінсбург. Крім того в містечку збереглися залишки декілької оборонних башт, фахверкова ратуша і декілька гарних будинків і вілл. На протилежному від Ланштайну березі Рейну розташований замок Штольценфельс.

Замок Мартінсбург

На високому пагорбі на містом неподалік від місця впадіння річки Лан у Рейн височіє замок Ланек. Замок, який раніше носив назву Logenecke, на відміну від інших рейнських фортець ніколи не виконував митних функцій. Збудував його у 1226 році майнцський архієпископ, курфюрст Зігфрід фон Еппштайн. У такий спосіб він захистив межі своїх північних володінь, зокрема, розташовані поблизу срібні копальні, які відійшли до церкви в 1220 р. 18 червня 1774 року Й.Гете під час подорожі по річці Лан, натхненний прекрасним романтичним видом руїн замку Ланек, написав вірш "Geistesgruß".

На березі Рейну в центрі міста стоїть ще один замок Мартінсбург. Він був збудований у 1244 році і виконував митні функції. Перебудований у стилі бароко у 1719-1721 роках.

В центрі містечка розташована фахверкова ратуша:

Міні-музей під аркадою ратуші:

Центральна площа Ланштайна:

Фахверковий будиночок:

Залишки оборонної башти:

Ще одна башта:

З Ланштайну добре видно ще один замок Рейну - Штольценфельс, що стоїть над протилежним берегом:

Попередня стаття
Штольценфельс
Наступна стаття
Трір - найстаріше місто Німеччини