Руан: собор Сен-Уен

Церква Сен-Уен – третій грандіозний храм Руана, виконаний у стилі полум’яніючої готики. Звичайно, що його велич меркне перед величчю Руанського собору, проте у будь-якому іншому місті Франції Сен-Уен міг би претендували та роль катедрального храму. Попри все, костел можна вважати одним з найвеличніших готичних храмів Європи.

В середньовіччя церква Сен-Уен колись була частиною бенедиктинського монастиря, збудованого ще у VII столітті. В церкві знаходиться найдавніший вітраж Франції. 

Церква Святого Уена обрамлена чотирма башточками. Її 115-метрова восьмикутна ліхтарна вежа відома як «герцогська корона Нормандії». Будівництво собору почалося в 1318 ст. Церква являє собою результат робіт, що затяглися на 5 століть. Церковний неф був побудований в XV столітті. Церковні хори були створені в XIV столітті, вік вітражів церкви варіюється з XIV по XVI століття.

23 травня 1431 р. на тутешній цвинтар була привезена Жанна д'Арк, де їй оголосили вирок, згідно з яким їй стояло бути спаленої на багатті за єресь, якщо тільки вона не відречеться від своїх слів. Жанна підписала клятву зречення, прирікаючи себе на довічний висновок, однак зречення не допомогло та жорстокий вирок був пізніше приведений у виконання. 

В храмі зберігаються мощі св. Уена Руанського - єпископа, що жив в VII столітті. Аматори музики можуть почути в церкві звучання органа Ковалье-Колля (XIX ст.). 

Три портали головного фасаду: 

Центральний портал: 

Тимпан і роза: 

Бічні портали:   

Бічний фасад і фахверки

Класичний вигляд: 

Коментарі

Вміли колись будувати, щоправда в даному випадку дуже довго це робили :)
Довго - це через об'єктивні причини. Як правило, завжди будували швидше.
А те, що розучилися будувати - то правда.
Цікаво, що і відповідної техніки тоді не було, але все одно справлялись.
Бо люди мали відчуття мистецтва, мали бажання, ставилися до всього відповідально, а не скрізь призму відмивання бабла.
Та і цей не гірший:)
Нє, той, перший, кручє! :)