Руан: церква Сен-Маклу

Попередня стаття
Руанський собор
Наступна стаття
Руан: вулиця Великого годинника

В Руан я, передусім, їхав для того, щоб побачити церкву Сен-Маклу. Саме вона вважається світовим еталоном полум’яніючої готики. Взагалі, весь тиждень я дивувався, як це так, що моя подорож проходить гладко, без ексцесів, з постійними везіннями і приємними несподіванками. І я відчував, що має відбутися щось, до додасть до моєї солодкої подорожі ложку дьогтю. І воно відбулося. Церква Сан-Маклу, яка за великим рахунком була основною ціллю подорожі до Франції, виявилася на реконструкції. При чому, вона не просто стояла в риштування, а була повністю обнесена дерев’яним каркасом. І лише частину шпилю можна було роздивитися.

Фото - http://pclauzon.free.fr/HauteNormandie13.html

Церква була побудована в 1200 році та реконструйована в 1432 році. Ії освячення відбулося лише в 1521 році. Ліхтарна вежа була добудована до церковного комплексу тільки в XIX столітті. Церква розташовується на площі, на яку виходить велику кількість класичних нормандських будинків. Сен-Маклу і фахверки:

Західний фасад церкви увінчаний мереживною кам'яною тіарою та різьбленими дверима із зображенням біблійних сюжетів. За церквою перебуває склеп, один з рідких прикладів середньовічних поховань жертв чуми.

Церква вирізняється багатоярусним порталом з гострим тимпаном і критими галереями з декоративними панелями XVI століття на дверях.

Усередині церкви можна побачити світлини, що датуються 4 червня 1944 р., і розповідають історію руйнування та наступного відновлення церкви.

Попередня стаття
Руанський собор
Наступна стаття
Руан: вулиця Великого годинника

Коментарі

Не пощастило. Зато тепер буде привід ще раз туди з"їздити :)
Саме так! Руан - це теж саме, що і Гданськ, Кам'янець чи Чернівці - одним візитом не отдєлаєшься :)