Швейцарська Рив’єра і Рона-Альпи - чудовий варіант для подорожі у міжсезоння

Попередня стаття
Знайомство зі Швецією: холодна краса Мальме
Наступна стаття
Копенгаген

Запропонований маршрут – шанс побачити мальовничі гірські озера, найвищі вершини Альп та іграшкові альпійські містечка. Маршрут починається в аеропорту Женеви: залізнична станція в Женеві знаходиться прямо в будівлі аеропорту. Сідаємо в поїзд у напрямку міста Бріг (Brig). Дорога займе майже 2 години. Весь цей час будемо насолоджуватися краєвидами озера Леман та Альпами. Об’їхавши все озеро з північної сторони, поїзд пірне у долину річки Рона, що розташована посеред Пенінських Альп.

Озеро Леман, Швейцарія

Перша пересадка - на станції Вісп.  Гори тут вражають! Пересідаємо в інший поїзд, який круто піднімається догори у містечко Церматт - відомий швейцарський курорт. Він вважається екологічно чистим містом, серед транспорту тут - лише електромобілі. Церматт забудований типовими для гірської частини Швейцарії дерев'яними будинками.

Церматт, Швейцарія

Над Церматтом височіє найкрасивіша гора Швейцарії - Маттергорн. Насправді ж, вона знаходиться у двох країнах – Швейцарії та Італії. Щоб побачити Маттергорн з близька, треба піднятися найстарішою високогірною залізницею Європи Горнерграт. Зубчастий поїзд підніме вас на висоту близько 3200 метрів.

Церматт і гора Маттергорн, Швейцарія

Після Церматта можна відвідати місто Бріг. В місті розташований замок Штокальпер, збудований в італійському стилі у 1678 році місцевим торговцем, а також старовинні будинки місцевої аристократії.

Замок Бріг, Швейцарія

Найцікавішим містом в долині Рони є Сьон. В Сьоні та околицях стільки всього цікавого, що на все це потрібний повний день. Залізти на будь-який пагорб в місті чи біля міста, і перед вами з'явиться запаморочлива панорама міста й Альп. Вулички міста вражають не менше: ратуша і середньовічні різнокольорові будиночки чудово доповнюють гори і замки. 

Сьон, Швейцарія

Особливо вражають два пагорби посеред міста, на який гармонійно височіють замки. В Сьоні - аж 5 замків. Серед них найбільше виділяються два: Валер і Турбільон. 

Замки Валер і Турбільон в місті Сьон, Швейцарія

Егль - маленьке містечко в долині Рони з неповторним замком і оригінальною старовинною архітектурою. Місто, передусім, приваблює своїм середньовічним замком, який розташований серед виноградників на тлі Альп. В Еглі виробляється найкраще в країні біле вино.

Замок Егль, Швейцарія

Крім замку, в Еглі є справжній куточок Сходу - Єрусалимська вулиця, забудована у східному стилі. А ще - старовинний центр з вузькими вуличками та різнокольоровими будиночками. 

Егль, Швейцарія

 

А ми їдемо на берег озера Леман, відоме також як Женевське озеро. Тут знаходиться місто Монтре (Montreux) - перлина Швейцарської Рив'єри, відома своїми дорогими готелями і джазовими фестивалями. Але якщо ви не мільйонер і не зірка, то швидше за все в Монтре ви приїдете насолоджуватися приголомшливими видами на засніжені Альпи, Женевське озеро, набережну, яка цілий рік потопає у квітах, та найзнаменитіший у Швейцарії Шильонський замок. 

Монтре, Швейцарія

По набережній в Монтре можна дійти до замку Шильон. Найзнаменитіший і найфотогенічніший швейцарський замок Шильон  замок набув завдяки поемі Джорджа Байрона «Шильонський в'язень» (1816 рік), історичною основою для якої послужило ув'язнення у замку за наказом Карла III Савойського Франсуа Бонівара в 1530-1536 рр. Шильонський замок складається з трьох палаців, оточених дозорними вежами з конусоподібними теракотовими дахами. 

Замок Шильон, Швейцарія

Наступна зупинка -  Веве (Vevey) - курортне містечко на Швейцарській Рив'єрі. Центр виноградного регіону Лаво, база корпорації "Нестле", у ХІХ столітті - улюблене місце життя і відпочинку світової інтелігенції: письменників, художників, акторів. Сьогодні Веве - це невелике туристичне містечко з Ринковою площею, маленьким Старим містом, вічно квітучою набережною та чудовими видами на озеро Леман та Савойські Альпи. На набережній побачимо сучасний символ Веве - велетенську 8-метрову виделку з нержавіючої сталі, встромлену в озеро. Виделка була встановлена навпроти Музею їжі компанії "Нестле", автор проекту - швейцарський скульптор Жан-Пьєр Заугг.

Веве, Швейцарія

Ще одне цікаве місто на березі Женевського озера (озера Леман) - Лозанна. Місто дуже рельєфне: гуляючи ним, доводиться ходити вгору і до низу. Відповідно, ці рельєфи утворюють гарні фотогенічні види. В місті є декілька замків, готичні собори, ратуша, трохи середньовічної архітектури, а ще більше - еклектики ХІХ-початку ХХ ст. В місті також є зручне метро-фунікулер, яке з'єднує історичний центр (верхнє місто) з набережною Леману.

Лозанна, Швейцарія

Повернувшись до Женеви, можна витратити пару годин на огляд міста. Насправді, дивитися тут особливо немає на що, крім великого фонтану на березі озера ЛеманПрогулявшись Женевою, ви більше не будете заздрити нашим олігархів, які вибрали Женеву для свого проживання. Бо будь-яке інше швейцарське місто – однозначно красивіше за Женеву.

Женева, Швейцарія

А ми направляємося в останню точку маршруту - місто-мрію Ансі (Annecy), що розташоване посеред Савойських Альп на березі мальовничого однойменного озера. З женевського аеропорту і самого міста сюди курсують багато автобусів. Час в дорозі - близько години. Ансі надзвичайно багатий на туристичні цікавинки. Передусім сюди їдуть за поштівковим видом на Острівний палац (Palais de L`isle) - колишній замок-в'язницю. 

Ансі, Франція

Над містом височіє замок графів Женевських, а саме старе місто забудовано середньовічними різнокольоровими будиночками з аркадами. Особливе задоволення отримуєте від прогулянки набережною, з якої відкриваються чудові види на озеро Ансі та Савойські Альпи. А ще Ансі називають "Савойською Венецію" через чисельні канали, які пронизують історичний центр.

Ансі, Франція

Як дістатися: українська авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» виконує прямі рейси до Женеви з Києва. Акційні квитки по 60 євро в обидва кінці можна купити заздалегідь. Звичайна ж ціна складає близько 220 євро. Проїзд в Швейцарії – дуже дорогий. Існують різноманітні акції і економ-пропозиції,  які досить часто змінюються. Слідкуйте на сайті швейцарської залізниці - https://www.sbb.ch/en/travelcards-and-tickets.html. 

 

Попередня стаття
Знайомство зі Швецією: холодна краса Мальме
Наступна стаття
Копенгаген