Ратуша в Генті

Попередня стаття
Гент: Беффруа і площа Ринок
Наступна стаття
Замок Аренберг

Мене завжди вражала різноманітність європейських ратуш. З моменту, коли я перший раз в своєму житті побачив ратушу, пройшло рівно 5 років. За цей період я вже побачив вже близько 70-ти ратуш і магістратів. При цьому жодна будівля не повторювала іншу. Ми звикли до того, що ратуша, як правило, має вежу, але є й виключення. Приклад – ратуша в Генті, яка не має вежі (та це й логічно, бо в Генті є беффруа). Але гентська ратуша, яка поєднала в собі полум'яніючу готику і ренесанс, стала моєю чи не найулюбленішою спорудою цього типу в Західній Європі. Чому це так, можна зрозуміти, побачивши її неповторні деталі.

Проект міської ратуші (Stadhuis) в Генті, яка постала в другій половині XV століття, належить брабандским архітекторам Ромбоуту Келдермансу (Rombout Keldermans) і Домієну де Вахемакере (Domien de Waghemakere). Ще раніше, до ХІ століття, Гент підпорядковувався фландрійському графові і знаходився під його управлінням. Після одержання деякої автономії, починаючи з ХІ століття, управління містом здійснювалася 13-тю чиновниками і намісниками графа. З 1301 року їх вже налічувалося 26 штатних одиниць, серед яких були судді і прокурори. До їхніх обов'язків входило розгляд фінансових позовів, справ спадщини, сімейних спорів, контроль судочинства та інші подібні питання. Частина з адміністративних чинів виконувала функції мерії міста. Спочатку ці два органи управління розміщалися в різних будинках, але в XIV столітті вони розташувалися під одним дахом, на місці де сьогодні перебуває ратуша.

Найстарша частина ратуші будувалася у 1482-1484 рр. Це перший поверх із залом міської ради і залом зброї. Чудовий фасад найстарішої частини ратуші виконаний у готичному стилі. Його прикрашає різьблення по каменю, характерне для стилю полум'яніючої готики.

В 1535 році, коли лише чверть запланованих робіт була закінчена, будівництво зупинили. Зібрані містом на будівництво ратуші фінансові кошти були реквізовані Карлом V у якості покарання за непокору і повстання міщан. Пізніше релігійні смути не дозволили продовжити будівельні роботи.

Місту треба було ще пів століття, щоб набратися сил для продовження будівництва. Його продовжили в часи реформації, коли готика вже вийшла з моди. Таким чином, нова частина ратуші була виконана в стилі італійського ренесансу з типовими для нього колонами в класицистичних ордерах - доричному, іонічному й коринфському.

Сьогодні, як і за старих часів, тут засідають міські влада. Інша частина будинку використовується винятково для проведення церемоніальних заходів. Індивідуальні відвідування Ратуші неможливі. Для групової екскурсії під час туристичного сезону необхідно робити запит.

Саме в гентський ратуші в 1576 році був підписаний договір, відповідно до якого католики й протестанти об'єдналися для боротьби із загальним ворогом - Габсбургами. Документ увійшов в історію як Гентське Перемир’я.

Попередня стаття
Гент: Беффруа і площа Ринок
Наступна стаття
Замок Аренберг

Коментарі

Що не кажи, а веж їхнім ратушам бракує. Тут навіть окремо стояче беффруа не рятує :)
Не згідний. Якби і ця ратуша мала вежу, то от ті всі деталі пламеніючої готики не домінували б.
Та куди б ті деталі ділись? ;)
На них би не так увагу звертали :)
на такі деталі неможливо не звертати уваги :)
Споруда ульотна.
Деталі - мяяяв :)
Так, одна з найулюбленіших моїх ратуш. Навіть, незважаючи на те, що без вежі :)
шикарно!
але мішанина стилів в одній будівлі виглядає трохи дисонуюче, хоча, то таке "яка постала в другій половині XV століття, належить брабандским архітекторам"
блін, щось я перепрацювався, "брабандським" прочитав, як "барбадоським", ще й встиг здивуватися, звідки у 15 ст. в Європі взялися архітектори з Барбадосу :)))
"барбадоським" - це ще нічого! Я спочатку прочитав, як "бандерівським" :)
нє, ну ми ж, бандерівці, дрєвнєйшая цивілізація, Христос був родом з Галичини, ну і ваабщє :)))
я давно підозрював, що ти - рука Москви! :)
тю, яка така рука Москви?
я ж тобі про те, що коли наші бандерівські архітектори проектували ратуші про всій Європі, на місці Москви було велике болото
Так, це наші побудували в Москві беффруа, яку москалі пізніше назвали "Спасскай башнєй" :)
що ж ще можна чекати від людей, які пиво звуть півом :)
Та "піво" - то таке... А от що над нашою беффруою ся познущали, того наша нація ніколи не пробачить!