Притулок Локателлі

Попередня стаття
Притулок Лаваредо
Наступна стаття
Острови Вестманнаейяр - інша Ісландія

На північ від гірського масиву Tre Cime di Lavaredo і в 3 кілометрах від притулку Лаваредо є ще один ріфуджіо (притулок) для піших подорожуючих ДоломітамиПритулок Локателі (Dreizinnenhütte - нім., Rifugio Antonio Locatelli - S. Innerkofler - італ.) розташований на висоті 2405 метрів у підніжжя гори Патернкофель (Paternkofel) та пропонує класичний вигляд на піки Tre Cime di Lavaredo. Назва притулку німецькою мовою означає "хатина з трьома кімнатами", а італійською притулок носить ім'я Антоніо Локателлі - італійського авіатора і журналіста.

Перші плани по будівництву притулку з'явилися у 1881 році у підрозділу німецького та австрійського альпійського клубу. Оскільки будівля субсидувалася клубом, будівництво розпочалося досить швидко, а у вересні 1882 року будівля розміром 4х8 метрів була завершена. Цей перший притулок, невеликий кам'яний корпус з кухнею зі столом і плитою, а також спальним приміщенням для 18 осіб було відкрито 25 серпня 1883 року. У 1897 року хатинка прийняла 642 відвідувачі. У 1898 році притулком керував альпіністський і гірський гід Сепп Іннеркофлер. У 1907 році хатинка була збільшена на один поверх, а в 1908 році тут побувало вже 2000 туристів.

Притулок був знищений у 1915 році під час Першої світової війни італійською гранатою. З 1920 по 1922 р. в якості притулку використовувалася сусідня військова хата, а в 1922 році будівля була відбудована. У 1923 році притулок був експропрійований італійською державою і переданий Італійському Альпійському клубу. У 1935 році була побудована сучасна будівля притулку.

Сьогодні притулок з рестораном щодня відвідають близько 2000 туристів, які йдуть сюди пішки від автомобільної стоянки, що розташована біля притулку Ауронцо (4,5 км).

В притулку є ресторан. Фактично це єдине місце, де можна пообідати під час треку навколо Tre Cime di Lavaredo. Так як бажаючих поїсти багато, треба бути дуже наполегливим, що замовити їжу. На англійську мову не розраховуйте: в Тіролі її майже ніхто не розуміє. Обирати блюда доведеться наугад: меню лише німецькою і італійською.

Саме звідси відкривається класичний вид на гірські піки Tre Cime di Lavaredo:

Неподалік від притулку розташовані два невеликі озера Піані (Bödenseen). Про них - окремий матеріал на сайті.

Притулок Локателлі і гора Paternkofel:

Дорога до притулку від ріфуджіо Лаваредо:

Притулок і Tre Cime di Lavaredo на задньому фоні:

Навколо притулку - гори неземної краси:

Попередня стаття
Притулок Лаваредо
Наступна стаття
Острови Вестманнаейяр - інша Ісландія