Петроварадин

Попередня стаття
Нові-Сад
Наступна стаття
Сремські Карловці

Одна з найбільших фортець Європи, Петроварадин, розташована на протилежному від Нового Саду правому березі річки Дунай. Фортеця неабияк вражає, як своїми розмірами, так і потужними оборонними спорудами. Протягом декількох століть через це місце проходив кордон між християнським та ісламським світами, а в свій час Петроварадін отримав назву «Угорського Гібралтару». Фортеця височіє над однойменним містом Петроварадин. В античний період на його місці стояла римська фортеця Cusum, перейменована візантійськими греками на честь св. Петра на Петрикон. Півтора століття володіння міста турками закінчилося у 1687 році, коли місто завоювали Габсбурги. Сааме для того, щоб укріпитися в регіоні, вони побудували тут потужну фортецю, на створення якої пішло ціле століття.

Петроварадин з’єднаний з Новим Садом Варадинським мостом, збудованим у 2000 році на місці зруйнованого у 1999 році бомбардуваннями НАТО: Петроварадин зустрічає нас старовинними будинками під червоними черепичними дахами: Але спочатку подивимося фортецю і коротко познайомимося з її історією. Петроварадинская фортеця на Дунаї навпроти міста Нови-Сад була закладена для оборони імперії Габсбургів від турок в 1692 році принцом КруЇ. "Угорський Гібралтар" був ключовою фортифікаційною спорудою на австро-турецькому кордоні. За зведенням фортеці по за проектом Вобана спостерігали австрійські генерали Кайзерфельдт і Марсильї. У 1694 році турки безуспішно намагалися взяти недобудовану фортецю. Поразка в Петроварадинскій битві 1716 року привело до укладення Пожаревацького світу і до перенесення кордону далі на південь. Основне населення Петервардина складали німці і угорці, тоді як серби селилися на іншому березі Дунаю, в Новому Саді. З переміщенням кордонів далі на південь військове значення фортеці падало, проте її фортифікації продовжували удосконалюватися. До моменту завершення основних будівельних робіт в 1776 році фортифікаційна система Петроварадина налічувала 16 км підземних переходів. Під час революційних хвилювань 1848-49 рр. у фортеці переховувадися інсургенти. Після цього у військових цілях вона не використовувалася. З 2001 року на території Петроварадинської фортеці проходить міжнародний музичний фестиваль EXIT. Символ фортеці – Годинникова вежа: Розглядаємо ближче елементи оборонних споруд фортеці: Колишні казарми: Вид на Дунай: Панорама містечка Петроварадин від фортеці: Костел Св. Георгія з келіями: Він же самий, але з гори: Вулички старовинного Петроварадина:

Попередня стаття
Нові-Сад
Наступна стаття
Сремські Карловці

Коментарі

Це тобі не замки Німеччини, нема тої краси.
Та ні, тут також все пучком! :)
Ти мабуть найкращий мандрівник України) Молодець. І як ти час знаходиш?)
Давненько ми не бачились. Коли жив у Львові то бачились відносно часто, а тепер, коли переїхав до фактично рідного мені Києва - ще жодного разу. Треба якось змінити таку ситуацію)
Вітаю! Дякую!
То давай ся побачимо! Кажи коли :)
Гарна фортеця. Був у ній. Варадинський міст переходив пішки, то аж подих затамовував.