Перемишль

Наступна стаття
Гданськ, ч.1: Główne Miasto

Етнічно українське місто Перемишль – брама до Польщі і Європи для вільно подорожуючих українців. Саме тут, біля Перемишля, розташований піший перехід «Шегині – Медика».

Технологія добирання наступна: Від Двірця (залізничного вокзалу) у Львові до Шегинів кожні п’ятнадцять хвилин курсує маршрутка. Перша йде о 5.30, остання – о 21.00. Вартість проїзду – 21 гривня. В Шегинях йдете на піший перехід, швидко проходите український кордон і йдете на польський. При тому, що я приїхав першою маршруткою, в черзі я стояв рівно 2 години і 30 хвилин. Якщо б приїхав пізніше – стояв би ще довше. 95 відсотків черги – це челноки в навколишніх сіл, які мотаються туди-сюди, щоб продати в Польщі пляшку горілки і 2 пачки цигарок, утворюючи цим величезні черги. 

Від польського кордону в Медиці до Перемишля курсує маршрутка (вартість – 2 злотих). Проблема в тому, що маршрутка їде тільки тоді, коли заповнюється. Це може тривати і годину. За 15-20 хвилин маршрутка довезе до вокзалу (авто і залізничного), що у центрі міста. 

Таким я вперше побачив Перемишль з вокзалу: 

В місті – величезна кількість архітектурних пам’яток: замок, декілька кляшторів, архікатедра, багато костелів і церков, Ринок з ратушею, синагога, цікава забудова центру. Вражень буде багато, навіть після Львова і Чернівців. Цікаво, що огляд пам’яток (замок, вежа з панорамою міста) безкоштовні. Ну що, прогуляємося містом? Йдемо від вокзалу до центру:

Костел реформаторів (дуже нагадує костел капуцинів у Львові): 

Річка Сян:

Біля набережної:

Костели францисканців і єзуїтів:

Годинникова вежа XVIII століття. Планувалася, як дзвіниця нової греко-католицької катедри: 

Вулиця Францисканська:

Кляштор францисканців (XVIII століття):

Кляштор єзуїтів, XVII століття (зараз – греко-католицька катедра): 

Обидва кляштори разом:

Кляштор кармелітів босих, XVII століття:

Кляштор кармеліток:

Духовна семінарія:

Архикатедра (XV – XVII ст.):

Катедральний костел і дзвіниця:

Вид з дзвіниці:

Замок короля Казимира (1340 р.):

Ратуша:

Кам’яниці на Ринку (XVI - XVII ст.):

Синагога на Засянні:

Наступна стаття
Гданськ, ч.1: Główne Miasto

Коментарі

+1
чудове містечно...був там лише раз - але дуже сподобалося...по ідеї так повинна була б виглядати вся Галичина...
колись буде, як Жеч Посполита захопить :)
слава польським визволителям!
(хоча насправді Польщі та Галичина і даром не треба)
ажно захацелася з'ездзіць)
проблема тільки візу отримати :)
віза ёсць-грошай няма толькі))
та я сам майже без грошей їздив
в вас там в Бресті є піший перехід?
наколькі ведаю, пакуль што не,але рыхтуецца
> Етнічно українське місто Перемишль де? я тут на вулицях українську не чую (виняток - мої знайомі).
бо переселили українців звідти, ви це прекрасно знаєте
У 1910 році в місті проживали 54 тисячі мешканців. З них 22% українців, 47% поляків, 30% євреів. тобто, навіть 100 років тому Перемишль був значно менш "етнічно українським містом" ніж нинішній Харків є "етнічно російським містом".
А чому тоді Надсяння називають етнічно українським? Може із-за сіл?
це взагалі суперечливий термін: Кубань теж називають етнічно-українською, хоча це земля, де руками козаків було здійснено винищення місцевого черкеського населення. безперечним є те, що українці - корінне населення Надсяння; поза тим з часів раннього середньовіччя ці землі. ну і як не згадати, що нація взагалі - уявна спільнота. двісті років тому ніхто взагалі ніде не вважав себе українцем, а лемко і слобожанин навряд чи б зрозуміли одне одного (лемкомовних лемків я й зараз не розумію).
ах, наскільки це все складно
поляки, певне, і мій рідній Дніпропетровськ вважають своїми кресами, бо так була їх фортеця Кодак, а українці вважають, що Україна до самого Вроцлава. Я до речі, на наступні вихідні знов у ваші краї збираюся. Куди саме, ще не вирішив. Може б навколо Вроцлава поїздив би. Не хотіли б приєднатися?
та вони не "мої": просто маю там знайомих місцевих українців, іноді буваю в них в гостях :) полякам в переважній більшості по цимбалах "креси", окрім, звісно, тих, хто там народився і деяких їхніх нащадків. Дніпровськ явно не входить до переліку міст, до котрих хтось з кресов'яків має родинні сентименти. а коли плануєте їхати до Вро?
Я хотів би в п'ятницю у вечорі приїхати по Перемишля, і в 20.35 уїхати поїздом до Вроцлава. Оглянути Вроцлав і околиці: Явор, Бжег, Валбжиг і щось ще. Переночувати у Вроцлаві в хостелі і повернутися нічним поїздом у неділю у вечорі.
В принципі, мені все одно, куди їхати, я ще ніде не був. Так що якщо маєте інший варіант, я його теж розгляну :)
а як щодо автостопу? я взагалі планував у Брюсель: там 24 серпня пам'ятник Сцикунові одягнуть в костюм ярослава Мудрого і маніфестація українська буде.
ах, в мене все зривається :( тільки що сказали, що у п'ятницю я їду у відрядження до Дніпропетровська. А на День незалежності до мене жінка приїздить, а вона не має шенгену.
Так що доводиться всі відкласти на початок серпня :( І як в Європі з автостопом?
краще ніж у нас, принаймні в Польщі - точно

Я живу у Перемишлі із народження і для мене це не тільки етнічне але і повністю українське місто. Це що воно знаходится на території сучасної Польщі не має жодного значення.

Дякую за чудову інформацію, бо всюди, в основному - про шопінг

Прошу!