Палац Гішама

На північно-східній околиці Єрихона - найстарішого міста на планеті, добре зберіглися рештки палацового комплексу початку 8 століття нашої ери, який збудував халіф омеядської династії Гішам ібн Абд Ел-Малік. Комплекс знаходиться на території Палестинської автономії, і ним опікується Міністерство туризму Палестини. У 2010 році він був включений ЮНЕСКО в список 12 пам'ятників, що знаходяться під загрозою зникнення.
no title
Цей палац, збудований посеред Іудейської пустелі, що був великою двоповерховою квадратною будівлею, прикрашеною прекрасними мозаїчними візерунками планувався для використання як зимової резиденції Хішама, представника омейядів (мусульманській династії халіфів).

no title

Будівництво палацу почалося за часів правління Валіда Другого - халіфа омеядскої династії у той час коли правителем у Святій землі був халіф Гішам ібн Абд Ел-Малік (724 - 743 рр.). Його племінник Валід втратить халіфат і часи правління Омеядів Дамаського Халіфату у Святій Землі зміняться часом правління Аббасидів.
no title

Комплекс палацу так ніколи і не був остаточно побудований. Вінбув зруйнований в ході землетрусу в 747 р. н.е.
no title

До недавнього часу вважалося, що будівля ніколи не використовувалася за призначенням, оскільки у кінці будівництва було зруйновано землетрусом і не відновлювалося. Дослідники говорять про те, що руку до створення палацу і пов'язаного з ним комплексу будівель доклали ті ж архітектори, що подарували світу золотий Купол скелі в Єрусалимі, а керував процесом племінник халіфа, Валід ібн Язід.
no title

Архітектурний ансамбль включає лазню, двір, басейн з фонтаном, мечеть, підземні зали, кімнати для прийому гостей, а також безліч господарських будівель. Його площа досягає 60 гектарів. Далеко не усі знайдені тут цінності можна побачити на місці: багато хто з них знаходиться в музеї Рокфеллера, а на території історичного об'єкту замінені репліками. Багато споруд на радість туристам не занадто сильно торкнулося часом.
no title

Вражають відновлені ворота палацу і грати фонтану, прикрашені найкрасивішим різьбленням по каменю.
no title

Головна будівля палацового комплексу - Великий Зал, - лазні, зал для прийомів представляли собою диво тодішньої архітектури і мистецтва. Десятки метрів розкішних мозаїк, килими, надзвичайної краси і майстерності стукко (техніка імітації роботи по мармуру) і фрески, усе це, зрозуміло, веделяло палац навіть серед таких потужних конкурентів, як палаци Самарри або Каїра.
no title

У будівлях, що прекрасно зберіглися, знаходяться декілька незвичайних для арабського світу фрагментів мистецтва.
no title

"Дерево життя" - так називається одна з найкрасивіших мозаїк Близького Сходу, якщо не всього світу. Нею був вистелений пів гостьової кімнати банного комплексу. Мозаїка, що імітує прекрасні персидські килими, відносно непогано зберіглася, лише трохи постраждавши від землетрусів.
no title

Уперше розвалини виявили в 1873 році, а розкопки були розпочаті в 30-х роках ХХ століття, але у археологів всього світу досі виникає до цього місця безліч питань. Кілька років тому тут були знайдені предмети кераміки і інші артефакти, а також сліди розгалуженої системи підземної каналізації, складів і майстерень, вселяющие упевненість, що комплекс був населеним поселенням аж до XIII століття. Дивовижний факт, що в тутешній архітектурі є присутніми напівоголені фігури жінок, зображення тварин, статуї людей, що суперечить канонам мусульманського мистецтва. Більшість дослідників пояснюють це тим, що Валид був не занадто благочестивий і не надавав значення умовностям, проте найсміливіші з них стверджують, що більшість будівель мають відношення зовсім не до мусульманського світу. Вони ж звертають увагу на те, що на підлоговій мозаїці, нині майже прихованій від людських очей, видно славяно-арійські символи.
no title

no title

no title