Нова Жадова

Маленьке поселення Нова Жадова відноситься до Старожадівської сільської ради. Цікаво, передусім, відразу двома костелами, один з яких – справжня казка!

До Другої світової війни більшість населення Нової Жадови складали німці та поляки. Тоді обидва римо-католицьких костели були діючими. Але, за часи комуністів перетворилися у руїни.

Перший костьол, знаходиться за залізничним переїздом, якщо рухатися у бік Верхніх і Нижніх Станівці. Нажаль, ніякої інформації про нього знайти не вдалося. Але, погодьтесь, це – найоригінальніший римо-католицький храм Буковини (звичайно, костьоли Чернівці – не враховуються).

Зараз невідома пам’ятка стоїть пусткою…

Другий храм бачать усі, хто їде з Вижниці до Сторожинця. В останні роки один з них відновлено коштом співачки, бізнесмени та депутата Раїси Церковнюк, і в ньому знов провадиться служба.

Нажаль, реставрація не сприяла збереженню пам’ятки у первісному вигляді. Щоправда, не маю поняття, як від виглядав до реставрації, але, очевидно, що він не виглядав, як сучасний офіс якоїсь успішної сільської фірми…

Костел освячено на честь Святих Апостолів Петра і Павла.

Коментарі

чудовий костел - отой, що непопсований підчерепицею. йому б ще дах над дзвіницею зміняти на "рідного", бо ж, як видно, був колись зруйнований й замінений на той, що є а другий геть попсований та ще й під бляхою - тре виправляти (може колись, як мудрі голови появляться та грошенята теж)
Чи навряд з'являться! Його (другий костел) якраз тільки і реставрували. На кошти співачки, бізнесменши та депутата Раїси Церковнюк
все може бути - он, моє місто так за два роки „змінилося”, що моя кохана, яка донедавна так до нього рвалася, як до більш затишного й комфортного для неї місця, таку відразу від тих „змін” дістала, що одразу втекла домів й поміняла світоглядні орієнтири (вже не кажу про себе - шалене одержиме кохання зміняла на ненависть)
а Ви кажете - костел відреставрувати можна меншим коштом й за більш стислі терміни, ніж місто радикально „змінити” всього за два роки:))) : Це пам’ять повітря, яке ти вдихнув і видихнув,
Це танець молекул, це місто із твого сну.
Це руслами вулиць пливу, нетутешня риба,
Вживаюся в камінь, пірнаю на глибину. І ці поїзди, що летять попри нашу станцію,
І пошта, що нас обминає котрий вже рік –
Піщинки у вирі глобальної медитації
Щербатого танго провулків і підворіть. Бо поки це місто щовечора м’яко світиться,
Таке старосвітське, що хоч по живому ріж,
Губами ловлю твого дихання білу китицю
Десь вище будинків. І дихаю.
Ти ще спиш.
да... сумно... а чиї ці вірші?
ааа.. чув про таку...
угу.. дивні метаморфози, спровоковані різною чортівнею й кабалістикою
костели просто східноєвропейський класичний бє.
Ну развє так строят!!!! П.С. Отой перший, щось таке схоже колись Бречко викладав, але на Львівщині.
А що такого "бє" в східноєвропейськокласичності першого костелу?
та бо нефайний він і без ознак класичного європейського костелу. IMXO
Нічого ти не розумієш! :) Дивишься на костели очами западенця-європейця!:) А я навпаки був сильно вражений цим костелом! Навіть, повторно заїжджав у Нову Жадову, щоб ще раз на нього подивитися. Він чудовий, прекрасний, красивий, неповторний, оригінальний, гарний, файний і неперевершений!
> Нічого ти не розумієш!
цілком можливо. > Дивишься на костели очами западенця-європейця!
а якими ж очима мені ще дивитися? Маю тільки такі очі =)) > Він чудовий, прекрасний, красивий, неповторний, оригінальний, гарний, файний і неперевершений! Так я можу сказати про костел в Турильче (Борщівщина, Тернопільська обл.):
А от про Підтемне (Пустомитівщина, Львівська обл.) я такого б ніколи не сказав.
І заміть, Підтемне набагато ближче (географічно) до Європи, ніж Турильче.
І ці теж неповторні! Взагалі, дивлячись своїм східняково-напівмоскальським оком, скажу, що некрасивих костелів майже не існує! :)