Руан: вулиця Великого годинника

Попередня стаття
Руан: готель Буртерульда

Ще одна визначна пам'ятка Руана, яку можна назвати візитною картка міста, це стародавній Великий баштовий годинник. Один з символів міста розташований на найпопулярнішій серед туристів пішохідній вулиці Руана, яка так і називається – вулиця Великого годинника (rue du Gros Horloge)

Великий годинник (Le Gros-Horloge) є унікальним спорудженням, механізм якого вважається одним із самих старих у Європі та продовжує бездоганно діяти вже кілька століть. Руанський баштовий годинник - другий найстаріший діючий у світі. Перший годинник, датований 1386 роком, був встановлений в англійському місті Солсбері. Руанський годинник з'явився на три роки пізніше – у 1389 році. Годинник укріпили в арці, яка на 150 років молодше його.

Місцем з розташування стала гарна середньовічна вежа-беффруа, виконана в готичному стилі.

Циферблат у стародавнього годинника виконаний у вигляді сонця, а замість звичних нам двох стрілок, тільки одна. А який зміст вимірювати час із точністю до хвилини, якщо від Парижа до Руана було п'ять днів дороги? Срібна куля над циферблатом показує фази місяця. Це було важливо для сільського господарства, мореплавання та астрологічних прогнозів. Внизу під циферблатом є сектор, який алегорично позначає дні тижня. Мінливі картинки легко було запам'ятати навіть неписьменній людині, а таких у середні віки було більшість.

Стрілка годин кінчається золотим бараном з витягнутою передньою ногою, яка показує час. Це не випадково. Руан розбагатів на перевалці та обробці вовни. На офіційному гербі міста зображений баран. Один з варіантів міської емблеми безпосередньо над аркою теж зображує ця корисна та смачна тварина. 

За 600 років антураж і весь циферблат анітрошки не змінився. І хоча зараз стрілку крутить електрику, циферблат і весь антураж той самий.

Оздоблення аркового проходу:

Сама популярна в місті, вулиця Великого годинника (rue du Gros Horloge), названа на честь вежі зі стародавнім годинником, практично є емблемою та візитною карткою міста. Вулиця вся забудована фахверковими будиночками.

Фахверк – це тип будівельної конструкції, при якому несучою основою будинку служить каркас із прямих і часто також похилих під різним кутом балок з деревини. Потім дерев'яні каркаси закладали каменями, а стіни обмазували розчином і розфарбовували. Саме так будували тисячі дерев'яних будинків у Європі, які стоять уже сотні років і є кращим доказом своєї надійності.

Попередня стаття
Руан: готель Буртерульда

Коментарі

Невероятно красивая и, должно быть, уютная улица.
Когда нет много туристов, то уютная :)
Что-то мне подсказывает, что они там всегда есть)
Не, не всегда. поздней осенью почти нет.
Цікавий годинник! Ніколи не бачив, щоб показували фазу місяця. До речі, наскільки пригадую у Вільнюсі теж був годинник з однією стрілкою.
"Ніколи не бачив, щоб показували фазу місяця." а кажеш, читаєш тексти, таки неуважно читаєш ;) - http://haidamac.org.ua/2012/12/vicenza1/
http://haidamac.org.ua/2011/02/bern1/
За Берн вже забув, бо давно було :) А от з Віченцею дивно, що не відклалось в голові :)
А взагалі я закордоння менш уважно читаю, бо наразі не дуже актуально, але зато запам"ятовую, де можна буде подивитись вразі чого :)
Роману просто треба частіше їздити за границю :)
я йому оце розказую про то саме, тільки в іншій гілці :)
Щось я вільнюсського годинника не пам'ятаю. Як буду розгрібати вільнюс, може згадаю
може зараз вже не так, але чомусь той факт в першій половині 90-х мені чи не найбільше з Вільнюса запам"ятався :)
Ну а ти кажеш Палладіо, Палладіо
Годинникові вежі он теж копіювали, де не плюнь в Европі, всюди такі башти з такими годинниками :))))
ну хоча в деталях таки відрізняються. є таке :)
Але погодься, що відрізняються і башти, і годинники :)
але ідею хтось же спер! :)
(я не про Берн чи Віченцу, єслі шо, є більш схожі)
ці "хтось" - це годинникові плагіатори :)
не плагіатори, а наслідувачі таланту :)
Про фахверкові будівлі цікаво.Бачив цей стиль не раз,а не знав,як він зветься.тепер знатиму)
А годинник,укріплений в арці,на 150 років молодшій за нього...а де був годинник ці 150 років?
А загалом дуже цікавий годинник,як і,зрештою вся вулиця.Дякую!
Прошу!
Годинник до цього був на попередній беффрує. Потім побудували нову беффруу з аркою і начепили туди годинник :)
Гарний репортаж - з величезним задоволенням прочитав.
Як приладобудівник від годинників балдію :) Тільки от щось Ти з датами накнотив.
Наскільки я знаю перший баштовий годинник був розміщений на вежі катедри Exeter (Англія )в 1284, а другий в Лондоні на вежі Westminister Hall в 1288.Цей годинник вже мав механізм , який вибивав години. Чи то питання визначення що таке повноцінний баштовий годинник - конче треба аби мав календар і фази планет показував :)))
З Пражського (http://infointravel.com/image/865/Praga%20-%20październik%202009%20(%20+%20Wrocław%20)%20436.jpg ) взагалі нормальний час без 100 грам не прочитаєш :)))
Ну, я ж то не сам придумаю, а копіюю з інших джерел, яких про Руан, на жаль, дуже мало :)
Ну не могли ж написати , що входить до першої сотні
баштових, та ще на додаток в Італії чи Німеччині появилися раніше чим в Франції :)))
Баштові годинники спочатку спочатку появилися в Англії , потім в Італії , пізніше в Німеччині а аж тоді вже ві Франції.
Так що мусіли придумати якесь складне визначення правильного баштового годинника :))) P.S Ну ті нетівські путівники . Тільки один з 10 коректний:(
Нарешті добре знаючи одну іноземну мову ( польську :)) розкопав причину Твоєї помилки- це Н А Й С Т А Р І Й Ш І Д І Ю Ч І баштові годинники !!!
Тобто механізми не були кардинально модернізовані.
Так що прийдеться виправляти:) Взагалі то годинники монтують або встановлюють :)
Укріпити = зміцнити .Виходить що арка після встановлення годинника стала міцнішою :)))
Як глибоко все ж таки ти копнув! :)
Ну, я, на жаль, знаю тільки одну іноземку мову - російську. І тому вимушений орієнтуватися лише на інтернет-джерела цією окупантською мовою :)
На общепонятном :)))Час марнуєш .
Ніколи за рідкими винятками не трачу час на русскоязичні джерела. Російські профі до речі також :)(див 156 пост http://center.lviv.ua/f66/русский-язык-302-16/#post136146) Російську рідко знайдеш .
Знаю про що говорю - мама росіянка , цьоця в Новосибірську російську викладала.
Читаючи її листи і нет то мені часто видається що то різні мови .
Коротше, Фіма Собак з її 300 словами рулить :)
Останній раз нормальну російську від незнайомої людини чув рік назад , то коли до знайомого з Пітера приїхала кобіта по системі надання житла подорожуючим. Я балдів від її мови. До речі добре знала французьку та і з розумінням української через 2 дні не мала ніяких проблем. P.S Пост відредагуй , а то якось неточності допускати не годиться :)
Пишеш добре ,а я на жаль не володію талантом наратора . Весь братові дістався :)
А що до глибокого копання - то мене просто заділо. Я ж приладобудівник
по фаху і життю:)
Вивчав предмет годинники , який читав ще польський професор та і колега реферат по історії годинників написав .Так що повз кричущу невідповідність моїх знань і приведених даних пройти не міг :)
Виправив :)
На жаль, не можу багато писати, бо обсяг роботи тут дуже великий :(