Ідея вдруге відвідати Йорданію народилась так же швидко, як і набралася команда на цю подорож. Вона відбулася на початку 2022 року, перед самою війною. Тоді ми ще не могли уявити, що це буде остання подорож у нашому мирному житті...
Ми почали з Акаби - міста на самому півдні Йорданії, де на березі Акабської (Ейлатської) затоки Червоного моря зустрічаються 4 країни - Йорданія, Ізраїль, Саудівська Аравія та Єгипет. Хоча Акаба і вважається курортом і сюди літають багаточисельні чартери і лоукости, це не найкраще місце для пляжного відпочинку. Море тут більш-менш гарне, тепле і чисте. Але берег – це жах! Він дуже брудний: скрізь шкарлупки від насіння, недопалки і кришки від пляшок. Кажуть, що є і нормальні пляжі, але вони на територіях дорогих готелів і за них треба платити.
Проте в Акабі є на що подивитися. Це, передусім, замок Мамлюків, панорамні види акваторії Акабської затоки, новостворене інстаграмне місто Айла на кордоні з Ізраїлем і смачна традиційна їжа. А ще, Акаба - місто, де зручно розпочинати подорож Йорданією. Сюди зручно прилітати, бо це - вільна економічна зона і не потрібно платити за візу. Тут зручно взяти в оренду авто, щоб потім здати його в Аммані.
Рано з ранку другого дня Нового Року зустрічаємося в аеропорту Жуляни і летимо в Будапешт.
Прогулявшись пару годин столицєю Угорщини, летимо Віззейром в йорданську Акабу. Раніше усі рейси, що прямували до арабських країн, облітали території Ізраїлю. Зараз борт пролетів над Ізраїлем, залетів на територію Йорданії, зробив коло на кордоні 4 країн над Акабською затокою та успішно сів в аеропорту Акаби.
Ми прилетіли в Акабу ввечері, здали болючі мазки з носу для ПЛР-тесту та отримали в прокатній конторі в аеропорту 2 джипи для подорожі Йорданією. Коли поселилися в готелі в центрі Акаби, була вже пізня ніч. Та незважаючи на це, ми пішли гуляти центром міста, поїли смачного кебабу у колоритному ресторанчику та подивитися на новорічні ялинки, яких у місті було декілька.
Зранку дозволили собі поспати довго. Прокинувшись, побачили такий вид з нашого готелю:
Поснідавши, пішли на прогулянку Акабою. Крім набережної, тут особливо немає де гуляти.
На центральній площі Акаби (автомобільному колі Ayla Circle) стояла примітивна новорічна ялинка:
Забудова Акаби, як і будь-якого близькосхідного міста - це архітектурний хаос. Але навіть в цьому хаосі можна знайти щось незвичне для фото. Наприклад, як ця стіна з кондиціонерами:
Біля центрального кола знаходиться мечеть Аль-Хусейна-бен-Алі. Вона названа на честь лідера арабського повстання 1916 року і прадіда нинішнього короля Йорданії. Мечеть збудовано у 1975 році.
Городи місцевих мешканців в Акабі знаходяться прямо в центрі міста: між центральною набережною та центральним міським пляжем:
На пляж ведуть "інстраграмні" сходи, розфарбовані в різні кольори:
Міський пляж - не найкраще місце для купання. У 2005 році в мене тут відбулися неоднозначні пригоди, про які можна почитати тут.
По дорозі до замку знайшли цікавий будинок із дерев'яними різьбленими віконцями. Таких будинків багато в Джидді у сусідній Саудівській Аравії.
В південній частині набережної знаходиться замок, який у 16 столітті збудувала династія Мамлюків. Декілька століть, до завоювання османами, він слугував, як готель для мандрівників, які направлялися хаджем до Мекки.
Герб на фасаді замкової брами та прапори Йорданії та Палестини:
Османські чи мамлюкські барельєфи з надписами:
Під час Першої світової війни тут у 1916 році була важлива битва арабського повстання. Епізод про це був відзнятий у замку в Акабі у стрічці "Лоуренс Аравійський" у 1962 році.
Поруч є флагшток висотою 130 метрів, на якому зазвичай майоріє прапор. Але зараз, із-за сильних вітрів, прапор було знято.
Дівчата шукають класні ракурси для фото.
Вид на середмістя Акаби з набережної біля замку:
В пошуках кращого пляжу ми поїхали на південь до кордону з Саудівською Аравією. Але і там пляжі були з маленьким гострим камінням, без піску. Зате відкривалися класні види на Акабську затоку, Єгипет, Ізраїль і Саудівську Аравію.
Вид на ізраїльський Ейлат:
Вид у бік Саудівської Аравії:
Невелике відео про Акабу на моєму youtube-каналі:
Сподобався пост? Поділись з друзями!