Джінджу можна назвати найцікавішим в архітектурному плані містом містом Уганди. Джінджа, на місті якої до 30-х років минулого століття знаходилося звичайне африканське село, почала активно розбудовуватися англійськими колоністами. Пік розвитку прийшовся на 50-ті роки ХХ століття, коли англійці вирішили побудувати на Нілі першу гідроелектростанцію. Для її будівництва разом з англійцями в Джінджу приїхало багато індійців. В цей період в місті було збудована велика кількість будинків в колоніальному стилі. Серед них було багато як адміністративних будинків, та і розкішних вілл, які збереглися до теперішнього часу. Крім того, в Джінджі бере свій початок найдовша на планеті ріка Ніл, яка витікає тут з озера Вікторія. Все це разом зробило Джінджу найпривабливішим і найприємнішим з усіх міст Уганди.
Ми їхали в Джінджу з Кабале нічним автобусом Кігалі - Найробі. Автобуси кенійської компанії Modern Coast вважаються одними з найкращими в Африці. Ми взяли собі VIP-місця, щоб виспатися вночі в дорозі (різниця між VIP та звичайними місцями - півдолара). Автобус всю ніч їхав не менше 120 кілометрів на годину, на такій же швидкості обганяв фури прямо перед зустрічним транспортом, розминаючись з ним в долях секунд. Ми мали приїхати в Джінджу в 6 ранку. Замість того, в 4 ранку ми не лише проїхали Джінджу, а опинилися майже перед самим кордоном з Кенією. Помітивши це, ми вийшли в першому ж місті. Довелося чекати ранку, що поїхати першою матату (маршруткою) в Джінджу. Маршрутка набивалася близько двох годин. Весь цей час зазивала кричав на всю вулицю, закликаючи людей сідати в маршрутку: "Джінджя-Джінджя-Джінджя-Джінджя-Джінджя-Джінджя!", "Джінджя-Йо! Джінджя-Йо! Джінджя-Йо! Джінджя-Йо! Джінджя-Йо! Джінджя-Йо!". Нарешті, близької 7 ранку виїхали в Джінджу.
Ми зупинилися в готелі Brisk Hotel Triangle. Це - найдешевший готель Джінджи і одночасно... найкращий не лише в Джінджі, але з усіх, які траплялися нам в Африці під час подорожі. Про готель я навіть створив окрему сторінку.
Напроти готелю за парканом - будинок, в якому зупинялася королева Вікторія. На жаль, історична будівля перебуває у жалюгідному стані:
Але це, швидше за все, виключення. Насправді Джінджа - дуже привабливим місто, зовсім не схоже на африканське. Історична частина міста вся забудована англійськими колоніальними будинками середини ХХ століття:
На багатьох будинках визначений рік їхнього будівництва:
З тих пір, як індійці приїхали до Джінджі будувати і обслуговувати гідроелектростанцію, місто стало осередком індійської культури. В Джінджі є декілька індуїстських храмів.
Храм Swaminarayan Mandir:
Другий індуїстський храм називається Temple Jinja:
Також в багатонаціональній Джінджі є три мечеті (можливо і більше, я бачив лише три):
Був помічений і один християнський храм:
Але найцікавіше в архітектурі Джінджі - це вілли, які збудували англійці-колоністи, які керували будівництвом ГЕС. Найбільше таких вілл знаходиться на вулиці Bell Avenue.
Найгарнішою із збережених в Джінджі вілл є вілла "Nile View" на вулиці Grand Road:
Вілла в еклектичному стилі увібрала в себе найгаршіші традиції і архітектурні деталі єроопейських і східних стилів.
Придивіться до архітектурних деталей вілли: ажурних перил, кам'яних візерунків, написів з каменю:
Інші вілли Джінджі:
Одна з сучасних вілл:
Англійський період залиши в Джінджі багато колоніальних будівель адміністративного призначення. Є навіть ратуша - величезна рідкість для Африки:
Пошта. В цьому ж будинку знаходиться Офіс туристичної інформації, де можна купити круїз по озеру Вікторія і Нілу.
Інші адміністративні будівлі в колоніальному стилі:
Центральна вулиця Джінджі носить назву Main Street:
Сучасний торгово-офісний центр на Main Street:
Паралельні центральні вулиці:
Типова міська забудова Джінджі:
Реклама нагадує, що треба вживати лише натуральне:
На вулицях Джінджі багато зелені і екзотичних дерев:
А ще в Джінджі починається Ніл, який витікає з озера Вікторія. Про це є окремий матеріал.
Сподобався пост? Поділись з друзями!