Місто Ауденарде у Східній Фландрії не надто відоме серед туристів. Точніше, майже зовсім не відоме, спеціально сюди ніхто не їздить. Про саме місто я дуже мало зайшов інформації, проте поїхав сюди, як великий поцінувач беффруа. І не помилився. Крім полум’яніючо-готичної ратуші з беффруа я знайшов у місті ще багато цікавих споруд, включаючи нікому не відомий замок. Замість запланованої однієї години на огляд міста пішло аж дві.
Місто розташовується в 30 км на південь від Гента. Його історія ще почалася в 974 році, коли Оттон II Рудий, імператор Священної Римської імперії, побудував укріплення на цій ділянці Шельди для захисту країни від королівства франків. Місто швидко росло - в 11 столітті його економіка процвітала, завдяки близькості до Шельде і розвиненої галузі виробництва гобеленів. Грошей не жаліли на будівництво численних церков і монастирів. Важкі часи для міста, що вибрало протестантизм, почалися в період Реформації. Багато купців і ремісники бігли, що згубно позначилося на економіці міста. Його кілька разів осаджували, в період контрреформації він був зруйнований французами. У 1708 році тут відбулася одна з ключових битв Війни за іспанський спадок, відома як битва при Ауденарде. Зараз Ауденарде є невеликим містечком з населенням близько 30 тисяч чоловік, довга історія якого зафіксована в численних пам'ятниках архітектури.
Ратуша Ауденарде знаходиться в історичному центрі міста на Ринковій площі. Будівля ратуші була побудовані до 1536 року. Як основний будівельний матеріал використовувався піщаник з Балегема. В ході недавньої реставрації скульптури на вежах були замінені їх точними копіями, виконаними із стійкішого до дії світла каменю.
Будівля ратуші є класичним прикладом брабантской готики. Фасад повністю симетричний, його прикрашають два ряди стрілчастих вікон. Крутий двосхилий дах забезпечений декількома рядами люкарн.
Беффруа ратуші внесена в перелік об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, разом з іншими спорудженнями аналогічного призначення у Бельгії і Франції. На вершині беффруа знаходиться бронзова скульптура місцевого народного героя Ханске де Кряйгера. З його ім'ям пов'язана міська легенда, згідно якої він заснув, знаходячись на караулі, оскільки напередодні перебрав пива. І якраз, коли він задрімав, до міста під'їхав імператор Карл V. Він стояв деякий час перед закритими воротами, а коли йому, нарешті, їх відкрили, він порадив купити окуляри недбалому вартовому. Зображення цих окулярів тепер знаходиться на гербі міста.
Усередині ратуші знаходиться декілька залів - Народний зал, Зал міських старійшин і Срібна кімната. У Народному залі в першу чергу увагу привертають камінна полиця і зведення. У цьому залі здійснювалися торгові угоди між жителями міста, а також він використовувався для інших цілей.
Будиночки на Ринковій площі:
Поряд з Ринковою площею на вулиці Sint - Walburgastraat знаходиться церква святої Вальпурги, покровительки міста. Від першої церкви, побудованої на цьому місці в першій половині 12 віків, збереглося лише декілька фрагментів хору. У 15 столітті було прийнято рішення про будівництво нової церкви в стилі брабантской готики, але до 1534 року було завершено будівництво тільки вежі і частини хору, а подальше зведення зупинилося.
В ході іконоборчого руху 16 віків церква піддалася великим руйнуванням. Відновлення і закінчення будівельних робіт припало на 17 повік, тому сучасна церква є сумішшю барочного і готичного стилів. У інтер'єрі переважають барочні елементи. Не уникнула церква руйнувань і під час обох світових воєн, після чого остаточно церква була відновлена тільки до 1949 року.
Як і у більшості фламандських міст, в Ауденарде також є бегинаж. Спочатку бегинки жили недалеко від церкви святої Вальпурги, але в 1449 році вони переїхали у бегинаж, який зараз знаходиться на вулиці Achterberg, в 2 км на південний схід від Ринкової площі. Бегинки не були черницями і не приймали вічних чернечих обітниць, але вони повинні були прийняти обітницю цнотливості. Ворота у бегинаж, виконані у стилі барокко, прикрашені статуєю святого Роха, розташованою в ніші. Найстаріші будівлі бегинажа відносяться до 17 століття. На території комплексу знаходиться проста каплиця, виконана в стилі неоготики.
Близько 1100 року на правому березі Шельды було побудовано містечко Памеле, який увійшов до складу Ауденарде тільки в 16 столітті, і зараз є один з районів міста. Церква Богоматері Памеле знаходиться на площі Pameleplein (чи Pamelekerkplein), приблизно в 900 м на південний схід від Ринкової площі. Церкву будували більш ніж півстоліттям (з 1234 по 1300). Вона була значно багатіша за стару церкву святої Вальпурги, розташованою на протилежному березі Шельды, тому саме тут хрестили незаконнонароджену дочку імператора Карла V і його коханки Іоганни ван дер Гейнст. Пізніше ця дівчинка під ім'ям Маргарити Пармської стала статхаудером Іспанських Нідерландів.
Поруч, на тому ж берегу Шельди – абатство св. Магдалени:
Також на березі Шельди – палац юстицій і ще один гарний бароковий палац:
Цікаві будиночки у центрі міста:
Старий залізничний вокзал:
На околиці міста знаходиться замок Lietd. Про нього – в окремій розповіді.
Сподобався пост? Поділись з друзями!