Національний парк "Крка"

Попередня стаття
Набережна Спліта
Наступна стаття
Маслиниця

Це - одне з декількох місць на планеті, куди мені завжди буде хотітися повернутися ще і ще. Не зважаючи на те, що архітектура займає значно більшу частину мого серця, Крка - це те, на що я з радістю обміняв би будь-який рукотворний шедевр. Знаходиться Національний парк "Крка" в Середній Далмації на однойменній річці, яка за рахунок перепаду висот утворює багаточисельні каскади водоспадів загальною висотою 242 метри.

Почнемо з того, як сюди добратися. Це, відверто кажучи, не просто. Орієнтуватися треба на велико місто Шибенік. Воно находиться майже посередині Адріатичного узбережжя Хорватії, тому дістатися сюди з будь-якої точки країни не складає ніяких труднощей. Далі трохи складніше. З автовокзалу Шибеніка декілька разів на день ходить маршрутка у місто Скрадін. Головне, вгадати так, щоб попасти на неї. Ми їхали тою, яка була о 9.30.

За годину бусік буде у Скрадіні.

Скрадін заслуговує окремої уваги. Про нього - в одній з найближчих розповідей. Варто витрати годинку-півтори, щоб оглянуте це містечко. Оглянувши Скрадін, їдемо на набережну і шукаємо причал, від якого відходить пароплави у Крку. Кораблік пливе в парк кожні півгодини, і за півгодини досягає хорватського раю. Відвідування національного парку коштує 90 кун, сюди входить і подорож корабліком туди і назад.

Шлях до Крки пролягає через каньйон річки. Спочатку маємо можливість насолоджуватися Скрадіном з палуби пароплава, а згодом і чарівними скелями, які оточують каньйон.

А здалеку вже видно каскад водоспадів:

Виходимо з катера, проходимо пару сотень метрів і опиняємося перед каскадом водоспадів. Цей водоспад носить назву Скрадінський Бук і має висоту 46 метрів. Інші водоспади розтягнуті на 72 кілометри, і оглянути їх всі достатньо проблематично. Як на мене, то й достатньо одного Скрадінського Буку з різних ракурсів.

В першу чергу треба скупатися. У вересні водичка тут ще тепла. Перевдягатися треба в кущах. Тут їх багато.

А тепер можна декілька годин насолоджуватися водоспадами з будь-яких ракурсів.

 

А потім можна просто прогулятися по парку. Тут купа маленьких водоспадиків і річок, в яких багато риби, та багата середземноморська флора.

Старий, але робочий млин:

Стара церквиця:

Стара електростанція:

Вид на каньйон Крки:

Пливемо назад:

Попередня стаття
Набережна Спліта
Наступна стаття
Маслиниця

Коментарі

Яка краса, дуже сподобалось, заберу в меморіїз!
Треба не в меморіїз, треба відвідати! :)
так це, щоб не забути, що треба поїхати :)
А як їздили - з турфірмою? І скільки коштує на людину?
Звичайно, що самі :) Ми ніколи турфірмами не їздили
А можна детальше, як оформлюється віза (якщо треба), як бронювали готель, чим летіли? (якщо вже було раніше про це - можна лінк?) І все ж таки скільки вийшло на людину (можна в приват), бо в цінах не орієнтуюсь,за кордоном ніколи не був. Останній Крим на тиждень нам вийшов 7000 грн на 4-х. (знімали 2-кімнатну квартиру за 400 грн в день в Місхорі).
Віза не потрібна, купуєте квиток і летите. Ми летіли по акції Австрійський авіаліній. Квиток в обидва кінця коштував 300 доларів (через Відень).
Житло знімали по 35 євро за номер на двох (шикарно, є кухня).
Дуже дорога їжа. Заклади харчування взагалі відпадають. Там ціни разів в 10 вище наших. Фаствудів і вуличної торгівлі немає взагалі. Ми купували їжу в супермаркетах і готували. Ціни в супермаркетах десь в 1,5 рази вище за наші. Зате дешеве вино (від 13 грн. на наші гроші).
І ще дорогий транспорт. Рази в три дорожче. Враховуючи те, що весь тиждень ми тільки і робили те, що їздили з міста в місто, основну статтю витрат складали витрати на транспорт.
Всього за тиждень витратили на двох 1300 доларів з усіма видатками.
Якщо їхати машиною, то вийде дешевше. Тільки потрібно буде оформляти угорський шенген.
Дякую!
$1300 - поки для мене завелика сума, тому продовжую досліджувати Крим :)
На машині було б прикольно поїхати, тільки я занадто ледачий, щоб займатися оформленням Шенгену та й можуть не дати, з огляду на те, що я ще ніколи не був за кордоном.
А як ви знаходили спільну мову з місцевими, наприклад як доїхати в те чи інше місце (мова)?
Я, зазвичай, готуюсь до подорожі за декілька місяців. Тому на момент приїзду я володію схемами міст і територій, розкладами транспорту, цінами, місцезнаходженням потрібних об'єктів. Тому, як правило, ніяких додаткових питань не виникало.
Щодо мови, то, хоча вона є трохи схожа на українська, але коли вони говорять, не зрозуміло нічого :)
Я, звісно, теж готуюсь, але в ретельності підготовки не порівняти, respect!
дякую! то з досвідом приходить :)
Супер!
А млин мене просто вразив.
Сторінка людей які мають бзіка на темі старих млинів:
http://mills.org.ua/index.php
Так, млин - найсправжніший, який мені доводилося бачити.
До того сайту, здається, Олена має відношення.
Так . Навіть мене змобілізувала зісканувати для них
книжку :)
Висить в розділі література.