Митки

Попередня стаття
Бар

В декількох кілометрах на південь від Бару є село Митки. Тут розташований цікавий неготичний палац адмірала російського морського флоту Миколи Чихачова. Романтичний палац стилізований під середньовічні готичні замки Англії. Щоб знайти його, треба з основної дороги повернули ліворуч біля ставка і проїхати вузької дорогою через здичавілий парк.

Микола Чихачов, який народився у Псковській губернії, пройшов довгий шлях від гардемарина до адмірала. Він встиг побувати начальником морської оборони Одеси під час російсько-турецької війни, керуючим морським міністерством, членом Державної ради, заснував першу російську фортецю на Сахаліні. Його ім’ям було названо пароплав, острів в Японському морі, мис в Татарській протоці і затоку на далекосхідному узбережжі.

Адмірал Чихачов отримав маєток в Митках у 60-х роках ХІХ століття. Саме коли крізь Бар пройшла Одеська залізниця, яка на той момент управлялася акціонерною компанією «Російське товариство пароплавства і торгівлі», ці землі і приглянулися адміралу. В 1904-1905 роках для своєї улюбленої доньки Софії він збудував палац за проектом архітектора Леонова в змішаному готичному і романському стилі, що нагадував британські середньовічні замки.

Палац оточував чудовий парк, на галявині якого липами було висаджено ім’я доньки адмірала Софії.

До Другої світової війни в маєтку розміщувалася школа, згодом - шпиталь. Після війни була спроба розібрати будинок. На даний час у ньому розташована загальноосвітня школа.

Деталі палацу:

Попередня стаття
Бар