Маньківці

Наступна стаття
Митки

Між Чернятином і Баром лежить село Маньківці. Дорога сюди жахлива: розбита бруківка. В селі є занедбаний костел св. Трійці, який є досить давнім: храм походить з другої половини XVIII століття. Самі Маньківці існували вже у на початку XVI ст. Перша згадка про поселення пов'язана з документом, в якому йдеться про те, як королева Бона Сфорца отримала 1537 році у власність Барське староство, вона для округлення своїх володінь виміняла в 1539 році Маньківці у Івана Свєрча на Гусятин і Кутковці. Назва, за легендою, походить від від імені пані Маньки, яка проживала у маєтку в Чернятині.

Маньківці належали до Барського староства і в різні часи власністю ВиговськихЛюбомирськихПонінськихВітославських. Останньою власницею села стала порутчиця Марія Львова, якій Вітославські, власники сусіднього Чернятина, продали Маньківці у 1865 році.

У 1763 році в Маньківцях стараннями ктитора Юзефа Дембського, летичівського судді, був збудований тринітарійський костел. Не зрозуміло, що сталося з цим храмом, але вже у 1789 році звели новий костел Св. Трійці у класицистичному стилі.

Костел перебуває в досить занедбаному стані, але являє певний інтерес через свій поважний вік і є яскравим прикладом раннього класицизму.

Інтер'єр храму все ще вражає своєю величчю:

Вхід:

Костел з тилу:

Поруч з костелом - скелет дзвіниці:

Наступна стаття
Митки

Коментарі

Симпатичний костелик! Як досліджу Галичину - доберуся і туди! 

Там на Вінниччині їх дуже багато, і оні всі дуже різні :)