Мардін - місто з казок про тисячу і одну ніч

Попередня стаття
Казахстан: ніхто не очікував побачити таку дивовижну природу
Наступна стаття
Каньйон Равандуз в Іраку

Мардін - найкрасивіше місто Месопотамії. Але ми залишили його на кінець подорожі на шляху з Іраку. В Мардін ми прибули рано з ранку. Поспали декілька годин в готелі і пішли насолоджуватися містом.

Мардін -  найкрасивіше місто цього регіону. Крім курдів, тут проживають ассирійці, араби, турки та вірмени, що вижили після геноциду. Мардін - це лабіринти вузьких вуличок і сходів. Тут неможливо проїхати машиною, адже місто розташоване на схилі гори, а його вулиці - це переважно сходи та вузькі проходи. В міст багато християнських храмів, монастирів, медресе, а над самим містом на горі височіє фортеця. Тут можна зустрічати дивовижні світанки та заходи сонця. А ще - роздивлятися панораму безкрайньої долини, яка знаходиться вже на території Сирії.

Ми поселилися в бутік-готелі, розташованому у будинку на території старовинного медресе Зінджиріє, заснованого у 1385 році:

Мардін дуже інстаграмний. Тут - купа локацій, щоб зробити няшні фото. Деякі з локацій створені спеціально для цього. Але більшість малює сам антураж старого місто. То віслюк вийде з двору вузенької вулички, то місцевий курд вийде з конем на тлі мечеті чи церква. Чи просто кожну хвилину з'являється перспектива якогось провулку з будиночками з чудовим різьбленний з каменю чи старими ліхтарями.



Отже шукати інстраграмні локації в Мардіні не доведеться: вони самі знайдуть вас.

Фішка Мардіна - це мигдаль блакитного кольору. Він - як наркотик. Ми їли його без перерви, поки були в Мардіні. Додому привіз 5 кілограмів мигдалю: вистачило рівно на тиждень.

Трохи не забув: у Мардині - найсмачніше місцеве вино. Такого легкого і оригінального на смак не пам'ятаю. Останнім часом я майже не вживаю, але перед Мардінським вином не стримався.

Як і в будь-якому східному місті, у Мардіні варто побродити по місцевому базару.

Це - сушений перець:

Біля базару розташована найстаріша мечеть Мардіна - Улу Джамі (Головна мечеть). Збудували її у 11 столітті представники династії Артукідів. Мінарет має унікальне кам'яне різьблення.

В Мардіні досі багато християн-ассирійців. Нам пощастило побувати у старовинній церкві 40 мучеників 4 століття та поспілкуватися з архієпископом. 

Богослужіння в церкві проводяться арамейською мовою, якою розмовляв Ісус Христос. Батюшка пожартував, що йому не потрібні посередники для спілкування с Ісусом, бо вони спілкуються однією мовою))

Кам'яне мереживо з хрестом у церкві 40 мучеників:

На центральній вулиці Мардіну зберігся комплекс пошти, яка була розміщена у віллі кінці ХІХ століття:

Один з порталів пошти:

Ввечері Мардін перетворюється на щось містичне:

Сьогодні - передостанній день нашої подорожі. Тому ми зібралися на даху нашого готелю, щоб випити ассирійського вина і поїсти смачні страви, які приготували наші дівчата-мандрівниці:

Їли і пили, насолоджуючись видом на Сирійську долину.

А потім це і видом на нічний Мардін:

 

Попередня стаття
Казахстан: ніхто не очікував побачити таку дивовижну природу
Наступна стаття
Каньйон Равандуз в Іраку